Kolejna wiosenna kolejka za nami. Drużyny walczyły zawzięcie, z różnym skutkiem. Padło 7 wygranych, 7 porażek i 3 remisy. Pogoni nie udało się zdobyć żadnego punktu po przegranej 0:2 z Mazowszem Płock. Trzy punkty zdobyła mińska Mazovia dzięki wygranej z MKS Małkinią. Wspaniale zaprezentowała się cegłowska Jutrzenka Tęcza – 5:0 ograła dziewulską Wektrę!

Walczą zawzięcie

Ligi piłkarskie / Walczą zawzięcie

Pogoń w Wiśle
W sobotę o 16.00 na treningowym boisku Wisły Płock spotkała się siedlecka Pogoń z Mazowszem Płock. Zespół Pogoni grał bez kontuzjowanego Bartosza Radzikowskiego i pauzującego za kartki Tomasza Ilińskiego. Pierwsza połowa to ofensywa płockiej drużyny, która w 24. minucie wyszła na prowadzenie. W drugiej odsłonie, w 81. minucie rzut karny dla Mazowsza za zagranie ręką w polu karnym jednego z zawodników Pogoni – jest 2:0 dla gospodarzy. Biało-niebieskim nie udało się strzelić honorowej bramki. Skład: Adaśko, Filipek, Stromecki, Sterna, Cabaj (Kozłowski), Padysz, Poszalski, Ogórek, Buga, Demczenko, Wadas (Pałka). (www.pogonsiedlce.com)

Dwa gole Mazovii
14 kwietnia mińska Mazovia gościła u siebie MKS Małkinię. Już od początku na boisku dominować zaczęli gospodarze. Pierwsza bramka strzelona przez Zawadzkiego padła w 23. minucie spotkania. Początek drugiej odsłony to ciągłe prowadzenie Mazoviaków. Sporadyczne ataki gości odpierał bramkarz, którego „zagrał” zawodnik z pola, napastnik. Według trenera Puchalskiego nie wiedzieli o tym małkinianie – inaczej sytuacja mogłaby być mniej ciekawa dla mińszczan. Drugi z kolei gol dla gospodarzy padł w 73. minucie (Ostrowski). Żółtymi kartkami ukarano M. Chłopika, Ostrowskiego, dwie otrzymała Małkinia. 2:0 dla Mazovii. Skład: Gawin – A, Grabek, Krupieńczyk, Chlebicki, Biernacki (S. Grabek) – A. Chłopik, Zawadzki, Chłopik, Czyż (Smuga) – Krajewski, Gałązka (Ostrowski). (www.mksmazovia.boo.pl)

Jutrzenka na pięć!
W niedzielę, 15 kwietnia Jutrzenka Tęcza Cegłów spotkała się z Wektrą Dziewule. Gorąco było pod bramką cegłowian już na początku pierwszej połowy. Na szczęście ci szybko przejęli inicjatywę. Do bramki Wektry dobijał się Lewandowski, potem Gujski. Pierwsza bramka okazuje się samobójcza – jest 1:0 dla Tęczy! Po kontuzji Mistewicza na pole wbiega P. Cyran. Dzięki świetnemu zagraniu duetu Lewandowski – Gujski pada kolejny gol dla cegłowian. Wynik nie zmienia się do przerwy. Niedługo potem D. Zwierz przejmuje piłkę na 16. metrze i umieszcza ją w bramce. Wektra walczy zawzięcie, ale jej strzały są niecelne. Padają uderzenia cegłowian, niestety, tylko nad poprzeczką. Czwartego gola strzela Kozyra, kierując piłkę do praktycznie niezabezpieczonej bramki. Powałka podaje piłkę do M. Mistewicza, który ustala wynik meczu na 5:0 dla Tęczy. (www. http://www.jutrzenka-tecza.yoyo.pl)

WYNIKI I TABELE:
MLS: Kasztelan – Kryształ 1:1, Huragan – MKS Ciechanów 4:2, Tęcza 34 – Victoria Sulejówek 2:0, Naprzód – Amator 1:1, Mazowsze – Pogoń Siedlce 2:0, Podlasie – Orzeł 2:1, Błękitni – Iskra 4:1, Wkra – Orkan 3:3.
9. Pogoń Siedlce 20 29 39-31
13V. Victoria Sulejówek 20 17 32-41

Okręgówka, Siedlce: Korona – Burza 1:2, Amur – Tygrys 5:0, Orzeł – ŁKS Łochów 2:1, Zorza – Tęcza 0:1, Victoria – Miedzanka 2:0, Mazovia – MKS Małkinia 2:0, Sęp – Czarni 3:0 (wo).
5. Tygrys 20 34 38-31
6. Mazovia 20 30 29-23
9. Tęcza 20 28 28-40
11. Victoria 20 23 21-45

A, Siedlce: Wilga – Tajfun 1:2, Jutrzenka J. Cegłów – Błękitni 1:0, Płomień – LKS Ostrówek 2:1, Wisła – Hutnik 1:2, LZS Grodzisk – Jabłonianka 3:1, Wektra – Jutrzenka 0:5, Orzeł Unin – Orzeł Parysów 3:2.
1. Jutrzenka/T. Cegłów 16 38 55-13
12. Płomień 16 14 22-4
14. Jutrzenka J. Cegłów 16 5 13-62

A, Warszawa III: Advit – Bór 2:0, Victoria – KS Glinianka 3:0, GKP II – PKS Radość 1:6, WKS Puznów – Józefovia 0:3 (wo), Mazur II Karczew – Fenix 5:1, Wisła – Drukarz II 5:1, Victoria II – AON 1:6.
8. Fenix 17 23 44-41
12. Victoria II 17 12 36-62

B, Siedlce: Pogoń Zamienie – Iskra 1:1, Pogoń II – Jupiter 2:2, Tęcza/Jutrzenka – Polonez 0:3 (wo), Strzelec – Laskar 11:0, Liwia – Nojszewianka 2:2, LZS Starawieś – Olimpia 3:0, Sokół Kołbiel – Podlasie II 3:0 (wo).
2. Sokół 16 42 50-14
6. Pogoń II 16 23 42-29
9. Tęcza/Jutrzenka P-no 16 21 33-45
10. Iskra 16 16 25-46
14. Olimpia 16 7 39-86

B, Warszawa II: Watra – Rokola 0:0, Grom – Orzeł 1:1, Victoria II – Jedność, KS Puznówka – CKS Celestynów 4:4.
1. Watra Mrozy 12 29 30-8

Numer: 2007 16