W Mrozach

Miła atmosfera, zacięta walka i emocje – w takich warunkach uczniowie trzecich klas uczestniczyli w II edycji międzygimnazjalnego konkursu, jaki odbył się w miejscowym zespole szkół

Mądrze i zdrowo

W Mrozach / Mądrze i zdrowoGimnazjaliści spotkali się w sali gimnastycznej. – Mam nadzieję, że czas razem spędzony będzie przez was twórczo wykorzystany – ciepło przywitała gimnazjalistów dyrektorka ZS Ewa Sekular. – Być może część z was spotka się tu po wakacjach, już jako uczniowie liceum – dodała główna organizatorka konkursu, nauczycielka chemii Maria Bieńkowska. W pierwszym etapie do stolika z pytaniami podchodzili kolejno uczniowie gimnazjum z Cegłowa, Jeruzala i Mrozów. Dwudziestu uczestników z każdej ze szkół miało szansę zdobyć punkt z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Kolejny etap – humanistyczny – dotyczył analizy satyry I. Krasickiego „Pijaństwo”. Po tej konkurencji odbyła się nieco burzliwa narada jury w składzie: nauczyciele szkół, kierownik GOPS Małgorzata Wierzbicka i przewodnicząca Danuta Grzegorczyk. Padł remis świadczący o wyrównanym poziomie wiedzy.
W przerwie gimnazjaliści mogli się poznać i obejrzeć film o liceum. – Mnie interesują warsztaty dziennikarskie, też chciałabym wyjeżdżać do radia i telewizji – wyznaje uczennica z Cegłowa. Kogoś zainteresowała klasa sportowa, inni chwalili aktywność licealistów widzianych na filmie.
Trzeci etap zdecydował o wynikach, a polegał na zaprezentowaniu piosenki, scenki rodzajowej i plakatów na temat zdrowego i mądrego życia. Pierwsze miejsce zdobyli gimnazjaliści z Jeruzala, drugie z Cegłowa, a trzecie przypadło Mrozom. Nagrody ufundowała miejscowa GKRPA i dyrektor Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.

Numer: 2007 15   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *