Tuż przed świętami nasze zespoły walczyły o kolejne punkty. Zanotowano 9 zwycięstw i 7 przegranych. Odbyły się 3 bratobójcze pojedynki – Tęczy Stanisławów z kałuszyńską Victorią z siedleckiej okręgówki (2:0 dla stanisławowiaków) i 4 B-klasowych drużyn: latowickiej Olimpii z Sokołem Kołbiel (3:1 dla Sokoła) oraz Iskry z Pogonią II (2:1 dla Pogonistów). Siedlecka Pogoń 4:0 pokonała Podlasie, a mińska Mazovia strzeliła aż 5 bramek na wyjazdowym meczu z Miedzanką

Multum bramek

Ligi piłkarskie / Multum bramek

Pogoń na czwórkę...
Około 800 widzów obserwowało czwartkowy, derbowy mecz siedleckiej Pogoni z Podlasiem Sokołów Podlaski. Zespół zwyciężył podczas rundy jesiennej z Podlasiem, ogrywając je 2:1. Wiosenne spotkanie wypadło jeszcze lepiej – siedlczanie strzelili 4 bramki! Pierwszą w 25. minucie zdobył Kruk, kolejne padały w drugiej połowie: 60. minuta to gol Radzikowskiego, kwadrans później także z jego nogi pada gol, a czwartą bramkę strzela w 87. minucie Wadas. Ostateczny wynik to 4:0 dla Pogoni. Skład: Adaśko, Filipek, Stromecki, Sterna, Padysz, Radzikowski (87’ Osiej), Ogórek, Buga (89’ Pałka), Iliński (82’ Cabaj), Demczenko (70’ Wadas), Kruk. (www.pogonsiedlce.com)

... Mazovia piątkowa
Kolejny mecz mińska Mazovia rozegrała na wyjeździe u Miedzanki. Przegraną podczas jesiennych rozgrywek (0:2) odbiła sobie teraz, pakując piłkę do bramki gospodarzy 5 razy! Ofensywę rozpoczęli goście. Już w 15. sekundzie atak na bramkę Miedzanki rozpoczął Gałązka, ale jej bramkarz był jeszcze opanowany. Nie gorsi byli sami gospodarze, oddając parę strzałów na bramkę Mazoviaków. Na szczęście nieskutecznych. Mińska ekipa grała świeżo i z determinacją, co przyniosło świetne efekty. Pierwsze widać już było podczas połowy pierwszej odsłony – bramkę zdobył Zawadzki po spokojnym, zdecydowanym strzale. Dalej uderzenie Smugi z odległości 25 m od bramki. Mazovia atakuje, kibice śpiewają. Trzeciego gola strzela Gałązka. Do przerwy coraz bliżej, ale to nie koniec – pada 4. bramka, tym razem dzięki Krajewskiemu. Druga połowa to zmiana w szeregach Mazoviaków - Jurka zastępuje Biernacki. I dalsza zacięta walka. Teraz to gospodarze pokazuja pazur, chcąc ocalić twarz choćby honorową bramką. Niestety, bez efektów. Dwie żółte kartki otrzymują zawodnicy Mazovii – pierwszą Chlebicki, drugą – Biernacki, obaj za pogawędki z sędzią. Niby wszystko zmierza ku końcowi, zapał Miedzanki ostudzony, coraz więcej fauli i niecelnych zagrań, ale mińszczanie potrafią miło zaskoczyć – pada piąta bramka, tym razem dzięki Osicy. Ostateczny wynik 5:0 dla naszej Mazovii! Skład: Bieliński-Chlebicki, Krupieńczyk, A. Chłopik, A. Grabek-Ostrowski, Jurek, Zawadzki, Smuga-Krajewski, Gałązka. (więcej - www.mksmazovia.boo.pl)

Tęcza świeciła
W przedświąteczną sobotę stanisławowska Tęcza spotkała się u siebie z Victorią Kałuszyn. Skąpa liczba oddanych na bramkę gospodarzy strzałów przyniosła smutny finał spotkania Victorii. Gra była dość wyrównana, a piłkarze obu drużyn z determinacją walczyli o piłkę. Dało się zauważyć kilka fauli. Pierwsza połowa przebiegła mało ekscytująco. Po przerwie podciągnęli się zawodnicy Tęczy, atakując coraz śmielej bramkę kałuszynian. Pierwsza bramka dla Tęczy padła w 60. minucie, dwadzieścia minut później było już 2:0 dla Tęczy. I takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. (więcej - www.victoria.kaluszyn.org)

Wyniki i tabele:

V liga: Orkan Sochaczew - Kasztelan Sierpc 0-1, Iskra Krasne - Wkra Żuromin 3-1, Orzeł Goleszyn - Błękitni Gąbin 3-5, Pogoń Siedlce - Podlasie Sokołów Podlaski 4-0, Amator Maszewo - Mazowsze Płock 1-0, Victoria Sulejówek - Naprzód Zielonki 0-2, MKS Ciechanów - Tęcza 34 Płońsk 1-3, Kryształ Glinojeck - Huragan Wołomin 1-1.
8. Pogoń Siedlce 19 29 39-29
13. Victoria Sulejówek 19 17 32-39

Okręgówka, Siedlce: Naprzód Skórzec - Korona Olszyc 1-1, Czarni Węgrów - Promnik Łaskarzew 2-2, MKS Małkinia - Sęp Żelechów 3-1, Miedzanka Miedzna - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0-5, Tęcza Stanisławów - Victoria Kałuszyn 2-0, ŁKS Łochów - Zorza Sterdyń 6-0, Tygrys Huta Mińska - Orzeł Łosice 6-0, Burza Pilawa - Amur Wilga 0-2.
4. Tygrys 19 34 38-26
7. Mazovia 19 27 27-23
9. Tęcza 19 25 27-40
12. Victoria 19 20 19-45

A, Siedlce: Orzeł Parysów - Wilga Miastków 0-0, Jutrzenka/Tęcza Cegłów - Orzeł Unin 2-0, Jabłonianka Jabłonna Lacka - Wektra Dziewule 3-3, Hutnik Huta Czechy - LZS Grodzisk Krzymosze 1-1, LKS Ostrówek - Wisła Maciejowice 1-2, Błękitni Stoczek Węgrowski - Płomień Dębe Wielkie 3-1, Tajfun Jartypory - Jutrzenka Junior Cegłów 3-1.
1. Jutrzenka/T. Cegłów 15 35 50-13
12. Płomień 15 11 20-43
14. Jutrzenka J. Cegłów 15 2 12-62

A, Warszawa III: Wisła Dziecinów - Fenix Siennica 1-2, Bór Regut - AON Rembertów (Warszawa) 1-5, Drukarz II Warszawa - Victoria II Sulejówek 4-0, PKS Radość (Warszawa) - WKS Puznów 3-0, KS Glinianka - GKP II Targówek (Warszawa) 0-4, Advit Wiązowna - Victoria Zerzeń (Warszawa) 2-1.
8. Fenix 16 23 43-39
12. Victoria II 16 12 35-56

B, Siedlce: Podlasie II Sokołów Podlaski - Pogoń Zamienie 10-3, Olimpia Latowicz - Sokół Kołbiel 1-3, Nojszewianka Nojszew - LZS Starawieś 1-2, Laskar Laski - Liwia Łochów 0-0, Polonez Mordy - Strzelec Chodów 0-1, Jupiter Koszewnica - Tęcza/Jutrzenka Piaseczno 3-0 (wo), Iskra Stojadła - Pogoń II Siedlce 1-2.
2. Sokół 15 39 47-14
6. Pogoń II 15 22 40-27
7. Tęcza/Jutrzenka P-no 15 21 33-42
10. Iskra 15 15 24-45
14. Olimpia 15 7 39-83

B, Warszawa II: Rokola Otwock Wielki - Grom Prace Małe 1-0, Jedność II Żabieniec - Watra Mrozy 0-2, KS Puznówka 1996 - Victoria II Głosków 0-0, Korona II Góra Kalwaria - Płomień Kotorydz 3-0 (wo), CKS Celestynów 1-0 Skra II Obory.
1. Watra 11 28 30-8

Nie siedź w domu...
W weekend 14-15 kwietnia zagrają: Mazowsze Płock – Pogoń Siedlce, Tęcza 34 Płońsk – Victoria Sulejówek, Amur – Tygrys Huta Mińska, Zorza – Tęcza Stanisławów, Victoria Kałuszyn – Miedzanka, Mazovia – MKS Małkinia, Jutrzenka J. Cegłów – Błękitni, Płomień Dębe Wielkie – LKS Ostrówek, Wektra – Jutrzenka/T. Cegłów, Mazur II – Fenix Siennica, Victoria II Sulejówek – AON, Pogoń Zamienie – Iskra Stojadła, Pogoń II Siedlce – Jupiter, Tęcza/Jutrzenka Piaseczno – Polonez, LZS Starawieś – Olimpia Latowicz, Sokół Kołbiel – Podlasie II, Watra Mrozy – Rokola.

Numer: 2007 15