W Siennicy

Znowu w Siennicy 71 miłośników ping-ponga zgromadził turniej zorganizowany w hali sportowej SP, któremu nadano rangę mistrzostw gminy. Na 10 stołach tenisowych przeprowadzono 8 turniejów w poszczególnych kategoriach wiekowych, a na zakończenie imprezy odbył się turniej open. Zwycięzców nagrodzono pucharami, medalami i dyplomami

Tenisowa gmina

W Siennicy / Tenisowa gmina

W kategorii dziewczęta młodsze wzięło udział 9 zawodniczek. Zwyciężyła Łucja Ozimek z Siennicy przed Eweliną Barcikowską z Żakowa i Eweliną Popis z Pogorzeli. Gimnazja wystawiły tylko dwie zawodniczki - Dominika Bartnicka z Żakowa pokonała Anetę Krupę z Siennicy.
W kategorii chłopcy młodsi wystartowało 6 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Filip Filipiak z Żakowa, tuż za nim uplasowali się Cezary Pszonka z Pogorzeli i Kornel Prasuła z Żakowa. W klasach V-VI faworytami byli żakowianie. Najlepszy wynik z 10 zawodników osiągnął Przemysław Zwierz, za nim Arkadiusz Boruciński i Grzegorz Bieńkowski. Wśród chłopców z gimnazjum zaprezentowało się 15 zawodników. Złoty medal otrzymał Bartosz Filipiak, srebro przypadło Mateuszowi Roguskiemu – obaj z Żakowa, a brąz Cezaremu Żandarskiemu z Siennicy.
Ze szkół średnich przybyło dwóch zawodników - Artur Senktas ze Świętoch wygrał z Marcinem Piętką z Siennicy.
Turniej przyciągnął także nieco starszych zwolenników. I tak, w kategorii do lat 40 zwycięzcą okazał się Tomasz Ruta z Siennicy, za nim Stanisław Duszczyk ze Zglechowa i Tomasz Broda z Siennicy.
Wśród 8 panów powyżej 40 lat tym razem podium należało do miejscowych: Piotra Wojalskiego, Jacka Łobodowskiego i Tadeusza Gnoińskiego. W turnieju open najlepszym spośród 16 zawodników okazał się Andrzej Maciołowski ze Stojadeł przed Jackiem Łobodowskim i Zbigniewem Odalskim z Mińska.

Numer: 2007 13