Wyjazd do Włoch kibice i piłkarze Mazovii zapamiętają na długo. Co prawda nie była to słoneczna Italia, ale Warszawa, jednak wynik zdobyty przez mińską drużynę stawia ich Przyszłość w MLS-ie pod dużym znakiem zapytania. Nie zwalnia natomiast tempa kałuszyńska Victoria. Tym razem lekko przytępiła pazury Tygrysowi z Huty Mińskiej

Gromy przed burzą

Ligi piłkarskie / Gromy przed burzą

Mazovia nie była faworytem, ale porażka 1:6 z Włochami była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich. Znów zawinił brak skuteczności i ponadto kadrowe osłabienie drużyny. Największą niespodziankę i zaskoczenie sprawiła Starawieś, która pokonała 1:0 wicelidera klasy B Płomień Dębe Wielkie. I to na jego boisku. Nikt się nie spodziewał gradu bramek w meczu Wesoła – Jutrzenka Cegłów, który zakończył się pogromem cegłowian 6:1. Sąsiadujące ze sobą w tabeli z klasy B Orlęta Grębków rozgromiły wyżej notowany Polonez Mordy 5:0 już w I połowie, bo do drugiej goście nie przystąpili.

Maza pod Włochami
W kolejce 14-15 maja Mazovia została rozgromiona przez warszawską drużynę Przyszłość Włochy. Choć już w 10. minucie gola dla mińszczan strzelił Gałązka, to kolejne akcje sukcesu Mazovii nie przyniosły. Za to skutecznymi podaniami warszawiacy zdobywali gol za golem (17, 22 i 36 min.). Ponad 200 kibiców zgromadzonych na stadionie gospodarzy mogło podziwiać szybkość i zgranie zawodników Przyszłości oraz słabą formę Mazovii. Mimo nadziei na lepszą drugą połowę mińszczanie nie strzelili już żadnej bramki, a dali szanse warszawiakom, którzy zdobyli kolejne 3 (57, 61 i 77). Wynik meczu - 6:1 dla Przyszłości Włochy.
Skład: Pałdyna - Zaręba, M. Chłopik, Celej, A. Grabek - A. Chłopik, S. Rzyrzkiewicz, Krzyżanowski, Maruszkiewicz (Jaguścik) - Gałązka, Jackiewicz.

Victoria do przodu
Mecze Victy z Tygrysem zawsze były emocjonujące, zwłaszcza że kałuszynianom nie udało się do tej pory wygrać w Hucie. Tym razem jednak przerwali złą passę. Już w kilka minut po rozpoczęciu meczu gospodarze wyszli z kontrą i strzelili do bramki Victorii. Na remis nie trzeba było długo czekać - w drugiej części I połowy Przemek Gójski ustalił wynik na 1:1. Po przerwie Victa zaczęła atakować coraz silniej - mimo kilku dogodnych sytuacji (m.in. strzał Pawła Bieniaka w poprzeczkę), po długim podaniu do Jarka Jasińskiego minął on bramkarza i zdobył kolejnego gola. Tygrys jednak nie dał za wygraną, ale jego akcje nie były już skuteczne. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Victorii.

U warszawiaków
W grupie warszawskiej Victoria Sulejówek pokonała 3:0 Marymont Warszawę i jest teraz na 11. miejscu w tabeli z 32 punktami. W A klasie, grupa Warszawa II KS Olesin-Halinów pokonał na wyjeździe 2:1 Vistulę Nadbrzeż plasując się na 14. miejscu z dorobkiem 19 punktów. W B klasie, Warszawa III PKS Siennica wygrała z GLM Warszawa 5:3 i ma 3. miejsce w tabeli z 45 pkt. Zaraz na nią jest Watra Mrozy, która wyszła zwycięsko z pojedynku z WKS Puznów, ogrywając go 1:0. Utrzymała więc 4. pozycję i zdobyła 41 pkt. Victoria Sulejówek II po wyniku 2:0 z PKS Radość II wskoczyła na miejsce 5. z dorobkiem 34 pkt.

Numer: 2005 21