Pobór w powiecie

Wojewoda mazowiecki zarządził, że pobór na terenie powiatu mińskiego odbędzie się od 1 marca do 30 kwietnia 2007 r. Miejscem pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej są tym razem pomieszczenia internatu ZSZ-1, czyli Mechanika przy ul. Kazimierza Sosnkowskiego 43. Pobór będzie obejmował przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1988 roku i młodszych, którzy ukończyli 18. rok życia i zgłosili się ochotniczo do odbycia zasadniczej służby wojskowej

Branka w Mechaniku

Pobór w powiecie / Branka w Mechaniku

Obowiązek stawienia się przed komisją mają również mężczyźni urodzeni w latach 1983-87, którzy dotąd nie stawili się do poboru. Wezwani zostaną również poborowi urodzeni w roku 1987 i latach wcześniejszych, którzy zostali uznani ze względu na stan zdrowia za czasowo niezdolnych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, jeśli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem poboru, lub złożyli wnioski o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej.
Poborowi, którzy z ważnych przyczyn nie mogą stawić się do poboru w wyznaczonym terminie i miejscu, obowiązani są zawiadomić o tym wójta lub burmistrza, najpóźniej w dniu, w którym byli zobowiązani stawić się do poboru, dołączając jednocześnie dokumenty potwierdzające przyczyny niestawiennictwa.
Do poboru wezwane zostaną także 4 kobiety urodzone w latach 1979-89, które w roku 2006/2007 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.
Każdy z 1173 poborowych otrzyma wezwanie, które w wyznaczonym dniu rekrutacji winien przy sobie posiadać. Musi również mieć dowód osobisty lub inny dokument z fotografią pozwalający na ustalenie tożsamości, np. paszport, aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm (bez nakrycia głowy), dokument stwierdzający wykształcenie lub pobieranie nauki, prawo jazdy i dokumentację lekarską dotyczącą stanu zdrowia.
Najwcześniej – od 1 do 14 marca – przed komisję lekarską z dr. Bolesławem Pasikiem w głównej roli, chirurgami Jackiem Rutkowskim i Andrzejem Wróblem oraz internistami Andrzejem Ostrowskim i Piotrem Stefaniukiem trafią mińszczanie, później poborowi z Sulejówka (15.03-21.03), Halinów w terminie 21-26 marca, a wiejscy mińszczanie - do końca marca.
Od 2 kwietnia komisja przebada mieszkańców gminy Mrozy, od 4.04 – gminy Cegłów, od 6.04 – Kałuszyna, od 10.04 – odwiedzą ją dębianie, od 13.04 – sienniczanie, od 17.04 – dobrzanie, od 19.04 – jakubowianie, a na koniec od 23 kwietnia –poborowi z gminy Stanislawów i od 25 kwietnia – z Latowicza.
Kobiety mają się stawić 27 kwietnia, a termin dodatkowy zarezerwowano na ostatni dzień miesiąca.
Przypominamy, że niestawienie się do poboru przed wójtem, burmistrzem, komisją lekarską lub WKU w określonym terminie i miejscu albo nieprzedstawienie nakazanych dokumentów podlega grzywnie, albo karze ograniczenia wolności.
Szczegółowe informacje na temat poboru można uzyskać w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych starostwa - tel. (025) 759 87 34 oraz w urzędach miast i gmin.
W ubiegłym roku na 1073 wezwanych stawiło się prawie 98 procent, z których 74,8 proc. otrzymało kategorię A, 5,8 proc. - kat. B, aż u 15,9 proc. stwierdzono niezdolność do służby w czasie pokoju (kat. D), a 3,5 procent okazało się całkowicie niezdolnymi (kat. E).
Tegoroczna branka dotyczy 1173 poborowych z 1988 roku, 114 starszych roczników z odroczką ze względu na stan zdrowia oraz 4 dziewcząt. Ilu z nich trafi w kamasze? Jak zwykle gros pójdzie po odroczkę.

Numer: 2007 08   Autor: Janko Fridayski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *