W Latowiczu

W styczniu każdego roku zarząd oddziału gminnego związku OSP w Latowiczu organizuje posiedzenie swoich członków. Głównymi tematami obrad jest zawsze sprawozdanie za ubiegły rok oraz omówienie działalności na przyszłość. Tegoroczne obrady poprowadził sekretarz oddziału, Krzysztof Borówek

Mało ognia

W Latowiczu / Mało ognia

Na spotkanie między innymi przybyli Leszek Dąbrowski - wiceprezes zarządu oddziału powiatowego OSP RP, bryg. Andrzej Adamiak - przedstawiciel komendanta PSP w Mińsku, wicewójt Wojciech Osiński oraz prezesi i naczelnicy OSP z terenu gminy Latowicz.
Wszystkich zebranych powitał prezes zarządu oddziału gminnego OSP RP w Latowiczu, a jednocześnie wójt gminy, Bogdan Świątek-Górski. Składając sprawozdanie z działalności zarządu za rok 2006, prezes poinformował, że kwota przeznaczona w budżecie gminy w dziale OSP (około 150 tys. zł) została zrealizowana. Podziękował także przewodniczącemu komisji rewizyjnej oddziału gminnego Jerzemu Cegiełce za pomoc przy zdobywaniu dotacji dla OSP.
Komendant gminy OSP Ryszard Szajkowski podziękował powiatowej komendzie PSP za udział i organizację dotychczasowych ćwiczeń i zawodów gminnych, które odbędą się, podobnie jak w latach ubiegłych, na stadionie pod „borowiną” w niedzielę 29 kwietnia 2007 roku.
W dyskusji bryg. Andrzej Adamiak poinformował obecnych, że gmina Latowicz od dłuższego czasu ma najmniej pożarów. Zwrócił uwagę, że zmiany prezesów i naczelników OSP oraz kierowców wozów winny być zgłaszane, łącznie z ich numerami telefonicznymi, do Centrum Zarządzania Kryzysowego w komendzie powiatowej PSP.
Wiceprezes Leszek Dąbrowski zwrócił uwagę na nieodpowiednie przyszycia lub przypięcia odznaczeń i dystynkcji na mundurach strażaków. Prosił, aby naczelnicy zwracali uwagę na wygląd na uroczystościach, a zwłaszcza na powiatowym święcie strażackim, które w tym roku odbędzie się prawdopodobnie w Kałuszynie. Wicewójt Wojciech Osiński poinformował, że jednostki OSP, które zajmują gminne nieruchomości, winny wystąpić do rady gminy o nieodpłatne ich przekazanie.
Do końca lutego 2007 roku we wszystkich trzynastu gminnych jednostkach OSP odbędą się walne zebrania sprawozdawcze za 2006 rok. Warto przypomnieć, że z terenu gminy Latowicz we władzach powiatowych OSP znaleźli się Ryszard Szajkowski - komendant gminy OSP jako członek prezydium i Krzysztof Borówek - sekretarz gminnej OSP jako członek komisji rewizyjnej oraz Bogdan Świątek-Górski i Stanisław Muracki jako członkowie powiatowego zarządu OSP.

Numer: 2007 06   Autor: Franciszek Zwierzyński





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *