Karate w Stanisławowie

Z jedenastoma medalami (2 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe) powróciła ósemka zawodników UPLKS Stanisławów pod wodzą Jacka Keslera z II Mistrzostw Polski w karate tsunami rozegranych 18-19 listopada w Żychlinie (woj. łódzkie). Z tak okazałym dorobkiem stanisławowiacy zajęli dopiero trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw

Brązy Keslera

Karate w Stanisławowie / Brązy Keslera

W setce uczestników mistrzostw reprezentanci mińskiego powiatu ginęli, ale w pojedynkach na macie nie dało się ich nie zauważyć. Gwiazdą pierwszej wielkości stała się piętnastoletnia Anna Wieczorek, która mając kilkunastu przeciwników w kategorii juniorów, zdobyła złoty medal w tokai-kata i srebrny w kata tsunami. Szesnastolatek Adrian Kielczyk został mistrzem kraju w kihon-kumite, a w tokai-kata był trzeci. Najmłodszy, ośmioletni Patryk Oniśk, również zdobył dwa medale – srebrny w kata tsunami i brązowy w tokai-kata. Brąz w tej konkurencji w juniorach młodszych zdobyła Martyna Araszkiewicz (12 lat) i niewiele zabrakło jej do drugiego brązowego medalu w kata tsunami. Wicemistrzostwo kraju juniorów w tokai-kata zdobył 14-letni Kamil Zgódka. Sukces ten w kata tsunami powtórzyła drużyna w składzie: Klaudia Szuba (10 lat), Michał Zgódka (12 lat) i Łukasz Zgódka (10 lat).
Drużynowymi mistrzami kraju została drużyna Śląskiego Centrum Karate Tsunami z Bytomia, a wicemistrzami Klub Karate-do Tsunami z Piły. Stanisławowski klub zdobywając trzecie miejsce, w pokonanym polu zostawił dziesięć zespołów z całej Polski. Swoimi osiągnięciami UPLKS Stanisławów zasłużył sobie na miano gospodarza kolejnych mistrzostw Polski, być może nastąpi to już w roku przyszłym.
Dla zainteresowanych treningami karate tsunami otworem stoją: SP w Stanisławowie – w poniedziałki (17.00-18.30) i piątki (19.30-21.00) oraz w SP Pustelnik we wtorki i piątki (17.00-19.00). Informacji szczegółowych udziela Jacek Kesler (tel. 0 668 826 405 i e-mail: kesler@onet.en). Więcej o karate tsunami można się dowiedzieć na internetowych stronach: www.karatedotsunami.pl oraz www.karate.minskmaz.com.pl.

Numer: 2006 51   Autor: (jot)