Turniej Niepodległości

Tegoroczny Turniej Niepodległości w siatkówce dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych rozegrany został wbrew tradycji z udziałem reprezentacji spoza Mińska. Mrozianki zastąpiły faworytki z Macierzanki. Organizator Bogusław Milewski „ukarał” w ten sposób szkołę, która kwestionowała poprawność regulaminu zawodów i jego interpretację

Bez Macierzanek

Turniej Niepodległości / Bez Macierzanek Turniej zaczął się od niespodzianki – w pierwszym meczu Ekonom przegrał 2:3, a Chemik pokonał Mrozy 3:1. W drugiej rundzie znów górą była Budowlanka w meczu z Mrozami 3:0 i w takim stosunku Ekonom pokonał niezłą reprezentację Chemika 3:1. Już te mecze wykazały, że mimo braku Macierzanek, drużyna Milewskiego wcale nie musi zdobyć pucharu. Do roli faworytek rozgrywek finałowych niespodziewanie awansowały dziewczęta z Budowlanki.
Do gier finałowych przystąpiły trzy drużyny mające szanse na zwycięstwo, jedynie młodziutka reprezentacja Mrozów była bez punktu. W ostatnim swoim występie, mimo wielkiej waleczności, uległy ekonomiczkom 0:3. W takim samym stosunku Budowlanka przegrała z Chemikiem. O kolejności zdecydował stosunek setów. Najkorzystniej wypadła drużyna Ekonoma trenowana przez Bogusława Milewskiego, która o włos wyprzedziła Chemika (op. Lidia Wilczyńska) i Budowlankę (op. Barbara Ołdak), a Mrozy znalazły się poza podium.
Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały: Karolina Słodownik (ZSE), Olga Jankowska (ZS MSC), Małgorzata Polkowska (ZS-1) i Żaneta Czerniakowska (ZSP Mrozy). W uroczystości wręczenia pucharów, medali i nagród rzeczowych uczestniczyli przedstawiciele sponsorów Teresa Jędrasik i Stanisław Domalewski oraz dyrektor ZSE Stefan Stępniewski. Korzystając z okazji, pochwalił się zmodernizowaną i odnowioną halą, i jej zapleczem - szatniami, prysznicami i pomieszczeniami pomocniczymi. Nowy wystrój w czasie wakacji zyskały też klatki schodowe i korytarze.
I to wszystko za 300 tys. zł! I to jest właśnie ekonomika dyrektora ZSE.

Numer: 2006 47   Autor: (jot)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *