Siedem porażek, tyleż samo wygranych i jeden remis to wyniki meczów naszych drużyn z ostatniej kolejki sezonu jesiennego. Mazovia będąca na 10. miejscu (4:2 z Burzą Pilawa) ma do rozegrania zaległy mecz z Naprzodem Skórzec. Także 10. pozycję zajmuje Pogoń Siedlce, która 4:1 pokonała Iskrę Krasne. Niestety, porażka Tęczy Stanisławów 2:8 z Naprzodem Skórzec zrzuciła ją z 6. miejsca w ubiegłym tygodniu na 7. W A-klasie, Siedlce 2. miejsce zajmuje Sokół Kołbiel, na 1. w B-klasie, Warszawa II jest Watra Mrozy

Finisz coraz bliżej

Ligi piłkarskie / Finisz coraz bliżej

Wreszcie mińscy kibice mieli uśmiechnięte twarze, bo ich pupile w meczu z Burzą Pilawa strzelili cztery gole, tracąc przy tym dwie bramki. Minifestiwal strzelecki zaczął Tomasz Celej, wykorzystując rzut karny. W ostatnich sekundach pierwszej połowy pilawianie zdążyli wyrównać po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Po zmianie stron to mińscy piłkarze byli w natarciu i strzelili jeszcze dwie bramki, tracąc jedną, a zyskali po strzale samobójczym. Ostatnie akcenty tego spotkania to czerwona kartka dla Ostrowskiego i bramka dla Burzy. Wynik zadowala, ale dziesiąta pozycja w tabeli nie zmieniła się. Jest natomiast satysfakcja, że to drugi wygrany mecz ze stojącą wyżej w tabeli Burzą w krótkim czasie, bo przecież w pucharowym pojedynku 18 października też było zwycięstwo 3:1.
Na co jeszcze możemy liczyć? Zaległy mecz z Naprzodem Skórzec odbędzie się w niedzielę 19 listopada na stadionie Mazovii. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że dwie wiosenne kolejki w okręgówce mają się odbyć jeszcze jesienią.
W szóstej rundzie Pucharu Polski Mazovia ma wolny los na pierwsze mecze z IV-ligowcami, za to w siódmej rundzie 25 listopada zagra ze zwycięzcą meczu Pogoń Siedlce – Start Otwock. Gdyby Mazovia przeskoczyła tę przeszkodę, możemy być pewni, że młody zespół zaczyna krzepnąć. Oby tylko była to trwała tendencja, bo w kwietniowych meczach do gry wchodzą trzecioligowcy. Z nimi ciężko będzie nawet zremisować, podczas gdy w tych rozgrywkach liczą się zwycięstwa. (jot) Więcej informacji na stronie www.mksmazovia.boo.pl

Końcówka na 4
Podczas ostatniej 15. kolejki jesieni w MLS-ie siedlecka Pogoń, w meczu wyjazdowym, pokonała Iskrę Krasnę 4:1. Pierwszą bramkę spotkania już w 12. minucie strzelił dla pogonistów Wadas, sześć minut później było już 2:0 dla siedlczan po bramce Stromeckiego. Kolejne padały w drugiej połowie: w 60. po strzale Bugi i w 89. po rzucie karnym Adaśko. Pogoń po rundzie jesiennej plasuje się na 10. pozycji w tabeli z 19 punktami. Skład Pogoni: Adaśko - Filipek, Karpiarz (80’ Olszewski), Sterna, Padysz, Poszalski, Buga (70’ Kruk), Ogórek, Radzikowski (88’ Gołoś), Wadas (78’ Osiej), Stromecki. Kolejne spotkania rozpoczną się w marcu – siedlecka Pogoń ma więc czas na polepszenie formy, by zakończyć sezon wiosenny z jedną z czołowych lokat w tabeli. (syl)

Numer: 2006 47