W Mińsku

W czwartek, 25 października na otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego gmachu mińskiego sądu przybyło wiele osobistości z wiceministrem sprawiedliwości Krzysztofem Józefowiczem, przedstawicielami Krajowej Rady Sądownictwa, władz lokalnych oraz biskup Głódź i prałat Jan Byrski. Gospodyniami uroczystości były prezes Sądu Okręgowego w Siedlcach Kalina Święcicka i prezes Sądu Rejonowego w Mińsku Iwona Pawlukowska

Wygody Temidy

W Mińsku / Wygody Temidy Oficjalna część uroczystości obfitowała w przemówienia pełne podziękowań i gratulacji. Na uwagę zasługuje wypowiedź biskupa Głódzia, który odniósł się do tragedii w gdańskiej szkole. Jego zdaniem, placówka ta powinna być natychmiast zamknięta, tak jak na 10 lat zamyka się kościół, w którym popełniono zbrodnię. Bardzo go poruszyła reakcja w niektórych mediach na gdański dramat. Na internetowych stronach znaleźć można żądanie pokazania filmiku z zajścia w klasie, jaki został zarejestrowany przez jednego z uczniów na aparacie cyfrowym. Potępił też uczniów przyglądających się „spektaklowi”. Dostało się też nauczycielom i rodzicom znieczulonych dzieci.
Dyrektor sądu okręgowego Jan Sobiech przedstawił parametry nowego gmachu. Po przebudowie jego powierzchnia użytkowa wzrosła o 2 tys. m2. Wzrosła też ilość sal rozpraw z 4 do 10. Stworzone zostały warunki do wygodnej pracy dla 21 sędziów i 91 pracowników etatowych, a w prokuraturze rejonowej dla 13 prokuratorów i 26 pracowników.
Po ceremonii poświęcenia gmachu i jego sal goście zaproszeni zostali do zwiedzania obiektu. Dopiero wtedy przypomniano sobie o przecięciu wstęgi, którego dokonali zaproszeni notable. Kierunek zwiedzania gmachu był tak pomyślany, że zwiedzający na koniec trafili do sal z gościnnie zastawionymi stołami. Był to pretekst do wymiany zdań w rozmowach kuluarowych. W jednej z nich prezes Pawlukowska obiecała nie unikać kontaktów z prasą lokalną. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

Numer: 2006 45   Autor: (jot)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *