Taekwon-do

Sportowy chrzest hali w mińskim gimnazjum Kusocińskiego dokonał się 12 marca. Odbyły się tu eliminacje do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży i mistrzostw Polski juniorów taekwon-do ITF. W stawce 70 zawodników z 7 klubów wystąpili podopieczni Jacka Łuniewskiego z mińskiego MKST, który był współorganizatorem imprezy wraz z Warszawsko - Mazowieckim Związkiem Taekwon-do

Chrzest Kusego

W olimpijskiej konfrontacji juniorek młodszych Diana Jędrasik zajęła 5 miejsce w wadze do 45 kg, a w układach KUP i technikach specjalnych zmieściła się w pierwszych ósemkach. Chłopcy wypadli okazalej - w układach KUP Przemek Konefał był tuż za finałową czwórką, Maciek Rek w szesnastce, a stawkę 21 startujących zamknął Marcin Wojtaszczyk, który wywalczył brąz w technikach specjalnych, gdzie Przemek Konefał był 11. Za to w walkach naszym zawodnikom powiodło się znakomicie - Przemek Konefał wygrał wagę do 60 kg, a Marcin Wojtaszczyk wagę do 66 kg, w której Maciek Rek znalazł się poza podium. W klasyfikacji klubowej triumfował LKS Lotos z Jabłonnej przed Tewoo Warszawa. Na trzecim miejscu wspólnie uplasował się LKS Matsogi Ciechanów i MKST Mińsk Mazowiecki Maz. Pozostałe miejsca zajęły: Start Olsztyn, RKT Radom i UKS Targówek. W eliminacjach mistrzowskich juniorów Damian Iwaniuk nie miał konkurentów w układach DAN, a jego brat Adrian znalazł się poza ósemką w ukladach KUP. W technikach specjalnych znowu najlepszy był Damian Iwaniuk, jego brat Adrian był trzeci, a Jakub Gójski - dziewiąty. W wadze do 70 kg Damian pokonał jedynego przeciwnika Edmunda Falandysza z Mokotowa, a wśród najcięższych (powyżej 70 kg) Jakub Gójski był trzeci, Adrian Iwaniuk piąty. Klub z Jabłonnej Lotos zebrał najwięcej punktów, ale mińszczanie znaleźli się na drugim miejscu wspólnie z zawodnikami z Ciechanowa. Za nimi uplasowały się zespoły KST Warszawa, RKT Radom, Start Olsztyn, Taewoo Warszawa i Taekwon Mokotów.

Numer: 2005 12   Autor: (jot)