Mińscy nauczyciele

W czwartek, 12 października mińska oświata uroczyście obchodziła swój dzień w najnowszej placówce – Gimnazjum Miejskim nr 3. Obszerna aula swobodnie pomieściła wszystkich zaproszonych

Stan nad stany

Mińscy nauczyciele / Stan nad stany Prowadzący spotkanie Leszek Celej wprowadził atmosferę rodzinnego święta i takie ono było do końca. Nie mogło być inaczej, bo obecni tu nauczyciele i goście znają się od wielu lat. Być może dlatego burmistrz Grzesiak pozwolił sobie na odkrycie finansowej kuchni miasta, czyli budżetu.
Z roku na rok udział oświaty w wydatkach miejskich wzrastał, aż razem z wydatkami na sport przekroczył 50%. Do wiązanki życzeń burmistrza dołączył starosta Antoni J. Tarczyński. Poziom adrenaliny podniósł się wśród zebranych, kiedy burmistrz przystąpił do rozdania nagród. Nagrodami kuratora II stopnia wyróżnił nauczycielkę z SP-2 Beatę Rechnio i dyrektora GM-2 Grzegorza Wyszogrodzkiego. Podziękował on personelowi szkoły, którego praca złożyła się na nagrodę dyrektora. Przyszła kolej na burmistrzowskie nagrody. Otrzymali je: dyrektorka SP-6 Jadwiga Zawadka, wicedyrektorka SP-2 Barbara Reczek, pedagog GM-1 Barbara Młot i nauczyciele – Marzena Kozak (SP-2), Agnieszka Szostak i Mirosław Kruszewski (oboje z SP-5), Małgorzata Tomkiewicz (SP-6), Katarzyna Barankiewicz i Dariusz Kulma (oboje z GM-2) oraz Małgorzata Gałązka (GM-3).
Miłym akcentem były laurki dla zaproszonych gości – dyrektorów placówek oświatowych w mieście oraz instytucji współpracujących z mińską oświatą, w tym proboszczów mińskich parafii. Przerwy organizacyjne wypełniały melodie w jesiennym kolorycie grane przez orkiestrę kameralną MSzA pod dyrekcją Romana Wachowicza, która oficjalne spotkanie zakończyła małym koncertem.

Numer: 2006 43   Autor: (jot)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *