PiS wyborczy

Na konferencji prasowej 5 października przedstawiony został program kampanii wyborczej PiS-u w Mińsku Mazowieckim. Listy kandydatów zaprezentowane będą w ciągu tygodnia po ostatecznej weryfikacji z odpowiednimi pełnomocnikami

Odkryli karty

PiS wyborczy / Odkryli karty Pierwsza dama mińskich PiS-owców Ewa Elgas-Jurek otworzyła konferencję, na którą przybyli przedstawiciele lokalnej prasy oraz 11 reprezentantów miejskiego koła partii. Leon Jurek (prezes stowarzyszenia PROMOTOR i kandydat na burmistrza) oświadczył, że w najbliższym czasie przedstawiony zostanie szczegółowy program wyborczy, którego główną zasadą będzie włączenie społeczności mińskiej do współzarządzania w sprawach ich dotyczących, a więc ulicy, osiedla, blokowiska oraz zachęcanie mińszczan do uczestnictwa w sesjach rady miasta. Radni z kolei będą zobowiązani do składania sprawozdań z realizacji wyborczego programu. Zapowiedział też nawiązanie ścisłej współpracy z organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami i władzami gminy oraz powiatu do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Inwestycje miejskie realizowane będą w miarę możliwości ze środków unijnych. Jednym z priorytetów będzie restrukturyzacja niewydolnych spółek komunalnych. Tu kandydatka do sejmiku wojewódzkiego Teresa Wargocka wyjawiła, że rząd wystąpi do Unii o odstąpienie od prefinansowania, czyli konieczności posiadania własnych środków przy staraniu o fundusze unijne na inwestycje. To z pewnością pozwoliłoby i niezamożnym firmom na inwestycyjny rozwój.
Teresa Szymkiewicz, wiceprezes PROMOTOR-u, przestawiła sprawdzoną w stowarzyszeniu metodę konsultacji społecznych, dzięki której doprowadzono m.in. do modernizacji boiska szkolnego przy ul. Kopernika. Podała też przykład skuteczności PiS-u na najwyższym szczeblu. Stojąca na skraju bankructwa Stocznia Gdańska, dzięki działaniom braci Kaczyńskich, prosperuje nadal, a jej portfel zamówień zapełnił się. W podsumowaniu Ewa Elgas-Jurek zapewniła, że rządy PiS-u nie będą kontynuacją dotychczasowych posunięć, lecz zmian, jakie nastąpią z inicjatyw mieszkańców i powstających doradczych zespołów obywatelskich.
Na 13 października, na godz. 18.00 zaplanowano w mińskim pałacu konwencję PiS z udziałem posłów i pełnomocnika okręgowego Arkadiusza Czartoryskiego.

Numer: 2006 42   Autor: (jot)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *