Krusiewicz na burmistrza (1)

– Daj szansę naszemu miastu – to tytuł programu wyborczego PO w Mińsku Mazowieckim, a jaki jest program Mirosława Krusiewicza, kandydata Platformy Obywatelskiej na burmistrza? – Program wyborczy jest powiązany, muszę mieć zaplecze ludzi, z którymi będziemy go realizować. W związku z tym program kandydatów na radnych rady miasta i powiatu musi być spójny z programem kandydata – wyjaśnia Krusiewicz

Dam szansę miastu

Krusiewicz na burmistrza (1) / Dam szansę miastu

– Powiedział pan, że burmistrz nie może działać w oderwaniu od rzeczywistości. Czy wasz program to jest widzimisię mińskiej PO, czy konsultowaliście go z mieszkańcami?
– Program wyborczy PO był wypracowywany przez wiele miesięcy. Jego głównym atutem jest to, że odwołaliśmy się do wielu grup społecznych. Kontaktowalismy się z autorytetami w poszczególnych dziedzinach. Organizowaliśmy otwarte spotkania, na które zapraszaliśmy osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie poszczególnych dziedzin życia.
– I w tych bólach powstał pomysł, jak dać szansę Mińskowi…
– Tak. Wnioski z tych spotkań zebraliśmy w dwanaście punktów, których realizacja zapewni równomierny rozwój naszemu miastu. Chcemy koncentrować się na inwestycjach w infrastrukturze miasta i powiatu z wykorzystaniem funduszy unijnych. Po drugie, nawiązywać kontakty z koncernami zachodnimi, planującymi inwestycje w Polsce. Dalej wspierać inicjatywę włączenia naszego lotniska do sieci polskich lotnisk lokalnych i pracować nad pozyskaniem funduszy UE na realizację tego celu, dbać o pozyskanie inwestorów strategicznych z kraju i zagranicy, tworzących miejsca pracy w nowych firmach, wykorzystujących zaawansowane, nowoczesne technologie. Zbudować spalarnię śmieci, dzięki której obniżymy koszty ich utylizacji dla mieszkańców naszego regionu.
Ograniczyć wykorzystanie przez spółki komunalne dominującej pozycji rynkowej w obszarze podwyżek cen świadczonych przez nie usług. Dbać o bezpieczeństwo obywateli. Przebudować system kształcenia na bardziej przystający do wymogów lokalnego rynku pracy. Dbać o rozwój systemu ochrony zdrowia naszych obywateli. Tworzyć nowe obiekty sportowe. Stworzyć podwaliny rozwoju miasta i powiatu w obszarze działalności kulturalnej. Wspomagać inicjatywy organizacji młodzieżowych. Wspierać organizacje i stowarzyszenia z dziedziny opieki społecznej.
– Skąd na to wszystko brać pieniądze?
– Budżet miasta jest zasobny. Wiele z inwestycji można zrealizować z pieniędzy UE. Trzeba tylko o nie aktywnie zabiegać. Ważne jest, aby żadna dziedzina życia nie była pomijana przy podziale pieniędzy. Mamy bardzo dobre firmy na terenie miasta i powiatu. To one są motorem napędowym rozwoju i dobrobytu. Silni finansowo przedsiębiorcy to wzrost zatrudnienia i pieniądze dla miasta na inwestycje w kulturę, sport czy szeroko rozumianą opiekę socjalną. Musimy tylko stworzyć przedsiębiorcom warunki do równomiernego i spokojnego rozwoju i funkcjonowania.

Numer: 2006 41   Autor: (pd) – tekst sponsorowany





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *