Weekendowa kolejka piłkarska 30 września - 1 października zakończyła się 8 przegranymi, 3 remisami i jedynie 4 zwycięstwami naszych drużyn. Mińska Mazowieckiego Mazovia wróciła z żelechowskiego boiska z 3 punktami, pokonując Sępa 2:1 i wskakując na 10. miejsce w tabeli siedleckiej Okręgówki. Bezbramkowym remisem zakończyła spotkanie z Kryształem siedlecka Pogoń. Nieźle idzie stanisławowskiej Tęczy, która po zwycięstwie 3:0 z Tygrysem Huta Mińska Mazowieckiego zajmuje 4. pozycję w tabeli MLS-u. Najwiekszą przegraną jest sulejówecka Victoria II z A-klasy, Warszawa III - aż 7 bramek wrzucił jej Mazur II Karczew

Prosto w dychę

Ligi piłkarskie / Prosto w dychę

W niedzielnym meczu 1 października Mazovia pokonała Sęp Żelechów na jego boisku 2:1. Żelechowianie grali ostro, nawet brutalnie, a dwóch zawodników ukaranych zostało czerwonymi kartkami. Mińszczanie zaskoczeni takim stylem gry, dali sobie strzelić bramkę. Potem jednak wyrównali na 1:1, a grając z przewagą jednego zawodnika, zdobyli drugiego gola. Nieskuteczność mazoviaków przed bramką przeciwnika uchroniła drużynę Sępa przed pogromem. Nasi nie wykorzystali trzech stuprocentowych okazji. W tabeli Okręgówki Mazovia plasuje się na 10. pozycji z 11 zdobytymi punktami po trzech zwycięstwach, dwóch remisach i trzech porażkach. (jot)

Juniorzy z tarczą
Wszystkie trzy mińskie drużyny juniorów wygrały swoje mecze w sobotnich pojedynkach.
Mazovia '90 z Orłem Unin wygrała 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie gry. Dla mińszczan zdobył je Gągol, a Przyborowski zszedł z boiska z czerwoną kartką. Mazovia '92 strzeliła zespołowi z Wygody dwie bramki do przerwy i jedną w drugiej połowie. Ich strzelcami byli Halaburda - 2 i Kulka.
Drużyna MOSiR '88 w meczu z Błonianką Błonie uzyskała wynik 2:1, prowadząc do przerwy 1:0. Obie bramki dla mińszczan strzelił Wieczorek. (jot, fot: www.mksmazovia.boo.pl)

Pogoń z zadyszką
Dobrze idzie w rozgrywkach PP Pogoni Siedlce. Zorza Sterdyń nie miała szans w starciu z siedlczanami, mimo iż była gospodarzem spotkania. Zawodnicy Pogoni kończyli mecz z trzema golami na koncie i tylko jedną straconą bramką. Niestety, chyba zmęczeni siedleccy piłkarze dopuścili do podziału punktów w 9. kolejce MLS remisując bezbramkowo z Kryształem Glinojeck. Niestety, Pogoń zagrała słabo, bez pomysłu i wiary w zwycięstwo. Przy tak fatalnym nastawieniu gospodarzy to Kryształ dyktował warunki gry. (pd)

Promnik nie odpuszcza
Promnik Łaskarzew dotrzymuje słowa, jeśli chodzi o walkę o czołówkę tabeli. Tym razem bez większych problemów pokonał Victorię Kałuszyn. Victoria dzielnie się broniła i prowadziła dość wyrównaną grę, ale tylko przez pierwsze 15 minut meczu. Kolejne 75 należało już niepodzielnie do zawodników z Łaskarzewa. Pierwsza połowa zakończyła się utratą jednej bramki przez Victorię, mogło być gorzej, ale dobrą formą popisał się kałuszyński golkiper Mirek Lipka. Druga połowa to w zasadzie powtórka z pierwszej, z tym że Victorię wcześniej opuściły siły. Jakby tego było mało, kałuszynianom zabrakło też koncentracji i w ciągu 45 minut Victoria straciła jeszcze dwie bramki. W ten sposób Promnik z wynikiem 3:0 ugruntował swoją pozycję lidera tabeli. (pd)

Numer: 2006 41