W Siedlcach

Przez trzy dni sierpnia wykonawcy muzyki i wspaniała publiczność z całego kraju wielbili Pana w Trójcy podczas 13. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival

Muzyczna hosanna

W Siedlcach / Muzyczna hosanna

Entuzjaści festiwalu, którego ducha wyraża radosne i triumfalne zawołanie „zbaw teraz, prosimy”, gromadzili się w Siedlcach od piątkowego poranka. Niektórzy, by wziąć udział w warsztatach muzycznych i skorzystać z rad profesjonalistów lub ubiegać się jeszcze o tzw. dziką kartę na sobotni koncert konkursowy, inni, by po południu uczestniczyć w zawiązaniu wspólnoty, konferencji prowadzonej przez ks. Marka Bałwasa, adoracji Najświętszego Sakramentu i mszy św. pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika. Wieczór zwieńczył koncert Nowej Inicjatywy.
Sobota, samo serce festiwalu prowadzonego w siedleckim amfiteatrze przez Mirka Kirczuka z formacji Full Power Spirit, to długie popołudnie różnorodnego koncertu konkursowego i kojący wieczór pod znakiem łagodnej muzyki grupy Mate. O. Uwielbienie Bogu swoimi talentami w najrozmaitszych konwencjach muzycznych na scenie oddało 14 solistów i 10 zespołów z najodleglejszych zakątków nie tylko Polski. Emocje sięgnęły zenitu niedzielnym popołudniem, kiedy publiczność i wykonawcy poznali wyniki muzycznego konkursu, by wieczorem wspólnie bawić się przy muzyce grupy Etna. Jury w składzie: Magda Sójka – wokalistka i aktorka Teatru Es, Waldemar Koperkiewicz – kompozytor i muzyk, Anna Januszewska – wokalistka Chóru Katedralnego i ks. Adam Witkowicz z przewodniczącym Andrzejem Meżeryckim, dyrektorem CKiS gwoli weryfikacji talentów w kategorii zespołów wyróżniło jazzującą grupę 3 minuty z Izabelina i rockową formację De la Core z Mińska Mazowieckiego, drugą nagrodę przyznało zespołowi Być jak Tata z Lublina, a pierwszą gospelowej grupie Freedom z Czechowic-Dziedzic. Wśród solistów wyróżnienie otrzymała grająca na flecie poprzecznym Kamila Stolarczyk z Inowrocławia, trzecie miejsce zajęła dziewięcioletnia skrzypaczka Małgorzata Priebe z Siemiatycz, drugie gitarzysta-autostopowicz Piotr Kędziora ze Starachowic, a pierwsze Adam Rymarz z Katowic. Poetyckim wykonaniem fragmentów Tryptyku Rzymskiego publiczność oczarował Dariusz Baran z Piekar. Nagrodę Grand Prix odebrała formacja Duch. Cały festiwal zwieńczył energetyczny koncert grupy Etna z Malborka, przy której utworze „Na Syjon” publiczność wprost szalała.
Każdego festiwalowego dnia entuzjaści muzyki chrześcijańskiej uczestniczyli w eucharystii i Apelu Jasnogórskim, a ostatniego ze smutkiem modlili się w intencji zmarłej w wypadku samochodowym Ewy Bielińskiej, niedawnej laureatki festiwalu.

Numer: 2006 36   Autor: Joanna Dybowska





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *