W mińskiej Budowlance

Loteria, jaką jest nabór do pierwszych klas licealnych, już się rozstrzygnęła. Chwile niepewności przeżywali ci dyrektorzy, którzy otworzyli w swoich szkołach nowe kierunki nauczania. Ich niepokój był nieuzasadniony – z naszych doniesień wynika, że wszystkie miejsca w klasach są zapełnione

Obozowe lato

W mińskiej Budowlance / Obozowe lato

W mińskim Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego oprócz dotychczas prowadzonych klas sportowych i wojskowych, w tym roku około 150 kandydatów zgłosiło się do nowej klasy psychologiczno-pedagogicznej. Tak więc nabór do klas profilowanych wypadł ponad oczekiwania, choć wymagania wobec nowicjuszy były nie mniejsze niż rok temu. Pewnych kandydatów było 3-4 na jedno miejsce.
Kandydaci przyjęci do nauki w wojskowym uniformie po roku wyjadą na obowiązkowy obóz przysposobienia wojskowego. Otrzymają wtedy certyfikat uwzględniany podczas rekrutacji na studia „mundurowe”.
W tym roku do Łaz nad Bałtykiem tuż po rozdaniu świadectw pojechało 60 kadetów z II i III klasy LOW. W programie były zajęcia praktyczne z teorii, którą poznali w ławkach szkolnych. Była więc topografia, biegi na orientację, obrona przed bronią masowego rażenia, strzelania, rzut granatem, samoobrona i sporty walki, aerobic oraz zabawy sportowe i rekreacyjne. To były zajęcia obowiązkowe (choć w atrakcyjnej formie), ale też kadeci chwalą sobie wycieczki, rejsy po Bałtyku, wizytę w aquaparku. Wolne popołudnia wypełnione były rozgrywkami piłkarskimi i zabawami sprawnościowymi. Mistrzami w obowiązkowym i dowolnym programie obozu okazali się Mariusz Podgórski i Marta Karlikowska, za co otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Tadeusz Urbanowicz – komendant obozu i pomysłodawca wprowadzenia klas wojskowych w ZS-1, z wielkim zadowoleniem stwierdził, że cel szkoleniowy obozu PW został w pełni zrealizowany. Do tego przyczyniła się wzorowa postawa kadetów i zaangażowanie 6-osobowej kadry szkolnej oraz dwóch oficerów z mińskiej żandarmerii.
W przyszłym roku szkolnym podobny obóz obejmie klasy sportowe. W każdym razie tak zapowiedziała wicedyrektorka Małgorzata Beczek.

Numer: 2006 31   Autor: Józef Lipiński





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *