Rynek pracy

Miński urząd pracy w lutym tego roku złożył dwa wnioski o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego dwóch projektów, których realizację zaczął właśnie teraz. Jeden obejmuje bezrobotnych do 25 roku życia, drugi powyżej tego wieku

Europa wspiera

Rynek pracy / Europa wspiera Celem projektu „Europa wspiera młodych powiatu mińskiego” jest aktywizacja zawodowa 265 bezrobotnych w wieku do 25 lat i absolwentów do 27 lat. W programie jest organizacja szkoleń dla 135 osób (m. in. projektowanie w Auto-Cad, technologie internetowe, manicure-pedicure i na montera instalacji sanitarnych). Przewidziane są 8-miesięczne staże zawodowe dla 90 osób i skierowanie na prace interwencyjne na 9 miesięcy dla 40 beneficjentów. Również 40 młodych bezrobotnych może skorzystać z dotacji na podjęcie działalności. Kosztorys na tę działalność zamyka się sumą ponad 1.600 tys. zł. Projekt „Europejska platforma wsparcia długotrwale bezrobotnych w powiecie mińskim” zakłada aktywizację zawodową 275 bezrobotnych powyżej 25. roku życia. Obejmuje on szkolenia podnoszące kwalifikacje szwaczek, kasjerek sklepowych, cieśli-zbrojarzy, kadrowych, administratorów systemu Linux. Dla 20 osób przewidziane są skierowania do prac interwencyjnych na 9 miesięcy, a 80 osób może skorzystać z jednorazowych dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Wydatki na realizację tego projektu wyniosą ponad półtora miliona zł. Realizacja projektów zaczęła się 1 lipca i potrwa do końca roku.
Informacje o tych projektach i innych programach dla bezrobotnych oraz aktualne oferty pracy znaleźć można na stronie http://praca.powiatminski.pl.
Szkolenia prowadzone przez Małgorzatę Tkaczyk odbywają się w siedzibie mińskiego PUP w lokalu Klubu Pracy.

Numer: 2006 29   Autor: (jot)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *