Szachy w Mińsku

W rozegranych 17-18 czerwca w mińskim klubie garnizonowym indywidualnych otwartych mistrzostwa powiatu w szachach tytuł zdobył Sławomir Izdebski, a wicemistrzem został jego syn Mateusz

Mistrzostwa Izdebskich

Szachy w Mińsku / Mistrzostwa Izdebskich

Największą niespodzianką mistrzostw jest dopiero 4. miejsce (za Michałem Zielińskim) Robetra Brewczyńskiego, który we wszystkich dotychczasowych turniejach zajmował jedno z dwóch pierwszych miejsc. Mimo cennych nagród rzeczowych, turniej nie przyciągnął zbyt wielu zwolenników szachów. Jednym z powodów zdaje się być długi weekend i upalna, letnia pogoda. W turnieju wystartowało 19 zawodników, ale za to cieszy udział wielu młodych szachistów, w tym skromnej żeńskiej drużyny Juvenii z Dobrego. W kategorii juniorów najlepsi byli: Mateusz Izdebski - wicemistrz powiatu, Marcin Bartnicki, który zajął 6. miejsce i Damian Czerwiński - 7. miejsce. Wśród kobiet najlepszą była Anna Matejak zajmując 15. miejsce, drugie miejsce w swojej kategorii zajęła Wioletta Wojtyła - miejsce 17. i trzecie miejsce przypadło Katarzynie Bartnickiej, która zajęła 18. miejsce. Organizatorzy przyznali dodatkową nagrodę dla najlepszego juniora młodszego do lat 14 Pawła Dębały, który z Sebastianem Parulskim wypełnił normę na V kategorię szachową. Turniej odbył się w serdecznej i miłej atmosferze, którą w znacznym stopniu zawdzięczamy Bogdanowi Rąbalskiemu i doskonale przygotowanej przez niego sali do gry. Uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaską z grilla, słodyczami i napojami.

Ranking PZ Szach naszych zawodników po mistrzostwach przedstawia się następująco: