Ligi piłkarskie

W ostatni weekend, 17-18 czerwca zakończyła się runda wiosenna dla wszystkich drużyn. Swoją ostatnią kolejkę rozegrały drużyny IV ligi, MLS-u, siedleckiej i warszawskiej A-klasy oraz B-klasowej Warszawy III. W 9 rozegranych spotkaniach 2 razy wygrały i tyleż samo remisowały, ponosząc 5 porażek. Wynikiem 1:1 zakończył się mecz siedleckiej Pogoni z GLKS Nadarzyn, mińska Mazovia przegrała 2:3 ze Zwolenianką. Victoria Sulejówek dzięki zwycięstwu 3:0 nad ZWAR-em umocniła 2. pozycję i awansuje

Spadają...

Ligi piłkarskie / Spadają...

Maza do okręgówki
W sobotę 17 czerwca Mazovia rozegrała ostatni mecz w MLS-ie ze Zwolenianką i przegrała na własnym boisku 2:3, choć do przerwy prowadziła 2:1. Komentarze większości kibiców są wielce niepochlebne, zwłaszcza po informacji, że Mazovia wśród pięciu innych drużyn „awansuje” do siedleckiej okręgówki. Przyjdzie jej grać z sąsiadami zza miedzy: Victorią Kałuszyn, Tęczą Stanisławów i Tygrysem z Huty Mińskiej, który awansował dzięki niezwykłej bojowości swoich piłkarzy. Zawsze to taniej wyniesie, niż np. wyjazdy do Włoch z Przyszłością.
Seniorzy skończyli rozgrywki na 12 miejscu. W 28 meczach zdobyli 29 pkt przy stosunku bramek 32:58. Odnieśli 9 zwycięstw, 17 razy przegrali i dwa razy zremisowali. Starsi juniorzy w 22 zdobyli 57 pkt (na 66 możliwych), przegrywając trzy mecze i żadnego nie remisując. Strzelili 97 bramek tracąc 31. Druga w tabeli Józefovia zdobyła tylko 42 pkt w 13 meczach zwycięskich, trzech remisach i pięciu porażkach, a stosunek bramek 64:42.
Juniorzy młodsi zakończyli rozgrywki na drugiej pozycji. W 22 meczach 18 razy zwyciężyli, dwa razy zremisowali i dwa razy przegrali. Do mistrzowskiego tytułu zabrakło im zwycięstwa z OSiR-em Sokołów, który awansuje do okręgówki. Ale za rok, kto wie... (jot)
PS. Przez cały sezon korzystaliśmy z informacji własnych reporterów, komercyjnej strony internetowej Karmela, a przede wszystkim statystyk na stronie 90 minut.

Pogoń do MLS-u
Po 10 miesiącach zakończyły się zmagania zespołów IV ligi mazowieckiej. Swój ostatni mecz siedlecka Pogoń rozegrała z GLKS Nadarzyn. Przez cały mecz starała się zdobyć choćby jedną bramkę - udało jej się to raz, w 26 minucie strzelił ją Paweł Demczenko. Podbudowana, zaczęła dzielnie walczyć o kolejną. Strzał padł, ale dla Nadarzyna - w 90 minucie z nogi Macieja Tataja. Spotkanie zakończone jednobramkowym remisem nie przyniosło wstydu, ale ubolewanie, że pogoniści zajmą jednak pozycję w drugiej grupie MLS-u. Mało prawdopodobne jest, by utrzymała się w IV lidze - może jednak, o ile któraś z drużyn wycofa się z rozgrywek. A start MLS-u planowany jest na sobotę, 12 sierpnia, jak podaje www.pogonsiedlce.com

Awanse i spadki
W IV lidze w grupie spadkowej są warszawska Delta, KS Warka, Podlasie Sok. Podlaski, KS Piaseczno, Pogoń Siedlce, Powiślanka Lipsko, awansuje Nadnarwianka Pułtusk (69 pkt). W MLS-ie pnie się Start Otwock (65 pkt)i Hutnik W-wa (64 pkt), spada Sęp, Sadownik, Mazowsze II Grójec i Mazovia. Siedlecka okręgówka to wskok Zrywu Sobolew (71 pkt) i prawdopodobnie ŁKS Łochów (58 pkt), zlecą Pogoń II, Błękitni, Orzeł Unin i pewnie Czarni Węgrów. Tęcza Stanisławów i Victoria Kałuszyn lokują się w środku tabeli. W warszawskiej okręgówce awansują Mazur Radzymin i sulejówecka Victoria (po 68 pkt), spadek zanotują ZWAR, Rządza Załubice, Józefovia i prawdopodobnie Advit. A-klasa, S-ce to wzlot Amura Wilgi (60 pkt), Burzy Pilawa (57 pkt) i Tygrysa (48 pkt), a spadek Kosovii, kołbielskiego Sokoła, Wisły Maciejowice i zapewne Hutnika. W tabeli pozostaną Jutrzenka i Płomień. W II grupie warszawskiej A-klasy z 73 pkt awansują Orzeł Baniocha i UKS Łady, a zlecą Energetyk (tylko 3 pkt), Sparta II, Sagita i pewnie Laura Chylice. Fenix utrzymuje się w środku tabeli. W B-klasie, S-ce II wybija się Wilga i Jutrzenka Junior, zlatuje natomiast KS Wygoda i Pogoń Zamienie. A warszawska III grupa B-klasy to awans Wisły Dziecinów i GKP II Targówka z 74 pkt, spadek Laury II, KS Olesin-Ruda, Impetu Łajskiego i pewnie Korony Jadów. Trzecie miejsce ma siostra sulejóweckiej Victorii, środek tabeli zajmuje Watra.

W Cegłowie constans
Cegłowska Jutrzenka w ostatniej kolejce spotkała się u siebie z Ostrówkiem. Pierwsza odsłona nie była zbyt emocjonująca. Mimo to szybko okazało się, że gospodarze potrafią jeszcze walczyć. Wyróżniał się Bartnicki, stwarzając sytuacje strzeleckie. Ale i gospodarze nie dawali za wygraną - w drugiej odsłonie oddali strzał, ale bramkarz cegłowian zdołał go obronić. Zaraz potem ponowny strzał, tym razem celny. Jest 1:0 dla gości. Jutrzenka się ożywia - jedenastkę wykorzystuje Czerwonka, by kilka minut później ładną główką wbić jeszcze raz gościom piłkę. I 2:0 dla cegłowian. Jeszcze dwie bramki gości - po faulu napastnika Ostrówka i w doliczonym czasie. Wynik: 3:2 dla Ostrówka.

Numer: 2006 26   Autor: pod red. Sylwii Gadomskiej