Ostatni sportowy weekend przyniósł naszym zespołom 8 zwycięstw, 6 porażek i 2 remisy. Mazovia znów przegrała, tym razem dała sobie strzelić 2 gole przez Tura Jaktorów, zdobywając tylko jednego. Nie powiodło się też siedleckiej Pogoni - 0:1 z Okęciem Warszawa. Świetnym wynikiem 7:0 z Kosovią zaskoczył Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego oraz mroziańska Watra, pokonując 5:0 Bór Regut. Sezon rozpoczęły także drużyny B-klasy, siedleckiej dwójki.

Maza pod Turem

Ligi piłkarskie / Maza pod Turem

Mazovia dostała kolejne, czwarte z rzędu lanie. Tym razem od czerwonej latarni tabeli. Do przerwy utrzymywała remis. Kiedy w 60. minucie gry Gałązka uzyskał prowadzenie, powiało optymizmem. Nie na długo. W 5 minut później znowu był remis, goście zamienili karnego na bramkę. Zwycięskiego gola piłkarze Jaktorowskiego Tura zdobyli po składnej akcji celnym strzałem z dystansu.
Jak gra Mazovia? Na pewno ambitnie i ofiarnie. To wszystko. Umiejętności nie staje, niestety. Próby zwalania porażek na sędziów są co najmniej niestosowne. Sytuacja drużyny i jej nowego trenera jest trudna, ale przecież nie beznadziejna. Kryzys trzeba przełamać. Systematyczna i rozsądnie prowadzona praca szkoleniowa musi zacząć owocować. Wskazana byłaby tu szczegółowa analiza stanu rzeczy dokonana przez klubowy zarząd. Im wcześniej, tym lepiej. Inaczej Mazovia znajdzie się na równi pochyłej, o ile już na niej nie jest. W chwili drukowania tego numeru „Cs”, Mazovia gra zaległy mecz w Grójcu. Jeśli go przegra, trzeba bić na alarm i to natychmiast. Jeśli zdobędzie wreszcie jakiś punkt, może on być zwiastunem odrodzenia zespołu. Ale i tak do optymizmu droga daleka. (dasz)

Skuteczna Watra
Kibice mroziańskiej Watry już dawno nie widzieli tak dobrej i skutecznej gry swojej drużyny. Już w pierwszym kwadransie piłkarze z Mrozów zdołali strzelić trzy bramki zajmującemu drugie miejsce w grupie Borowi Regut. Swoją wyraźną przewagę Watra udokumentowała strzelając czwartą bramkę tuż przed końcem pierwszej połowy. W II części meczu piłkarze gości przystąpili do ataku, jednak Watra tak jak w ataku, tak i w obronie grała skutecznie, często kontratakując. Po jednym z kontrataków, napastnik Watry przelobował bramkarza i było już 5:0. Pomimo to zawodnicy Boru starali się zmienić niekorzystny dla siebie wynik, jednak nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających obrońców gospodarzy, a gdy w 78' za faul na wychodzącym na czystą pozycję strzelecką napastnikowi Watry, czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości, mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Bramki dla Watry strzelili Dariusz Matusiak, Mariusz Rudzki, Jacek Wronowski. Watra Mrozy - Bór Regut 5:0. (zgm)

Pogoń spada
W sobotę, 22 kwietnia Pogoń Siedlce rozegrała 24. kolejkę. Tym razem uległa Okęciu Warszawa i z 12. miejsca spadła na 14. Obu groził spadek w tabeli, tym bardziej więc walka zapowiadała się emocjonująco. Niestety, mecz nie zachwycił zgromadzonych na siedleckiej murawie kibiców - Pogoń zagrała słabo i mało skutecznie, a zamieszanie wywołane w polu karnym po rzucie rożnym w doliczonym czasie gry (3. minucie) przesądziło o jej porażce. Tym samym znalazła się w strefie spadkowej - przed nią jeszcze 13 kolejek, czy uda jej się wzbić wyżej? Wynik meczu: 1:0 dla Okęcia. Skład Pogoni: Matłacz - Stromecki, Pawlusiewicz, Karpiarz, Buga (Kozłowski), Ogórek, Cabaj (Meling), Kwiatkowski, Zawadka (Demczenko), Osiej, Kruk. (syl)

Już grają
We środę 19 kwietnia ostatnie mecze sparingowe rozegrały drużyny B-klasy, Siedlce II. Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie Iskry Stojadła z Tęczą Piaseczno, 3:1 zwyciężyła Wilga z KS II Wesoła, a 3:0 Jutrzenka Junior Cegłów z Pogonią Zamienie.
Juniorzy zagrali bardzo dobry mecz. Już na początku spotkania Rafał Duda zaskoczył bramkarza Pogonistów, oddając celny strzał. Goście kontratakowali. Początek drugiej odsłony i kolejny gol cegłowian. Trzeci gol padł w 62. minucie gry po główce Piotra Zagórskiego. Kolejne spotkanie Juniorów 30 kwietnia o 15.00, tym razem z KS Wygoda. (syl)

Numer: 2006 18