Siatkówka

Sześć drużyn, w tym cztery warszawskie, wzięło udział w II Turnieju o Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego w siatkówce. Zawody odbyły się 9 kwietnia w hali sportowej GM-3 z udziałem niewielkiej widowni złożonej niemal w całości z byłych i czynnych siatkarzy

Piątka dla MMKS

Siatkówka / Piątka dla MMKS

Po eliminacjach grupowych gospodarze turnieju - zespół MMKS pokonał akademików z SGH 2:1. W półfinałach Legia przegrała z Metrem 1:2, tak jak Iskra Zielona z AZS UW. Dwa sety wystarczyły Legii w pojedynku z Iskrą, by zdobyć trzecie miejsce, a w finale Metro zdecydowanie pokonało AZS UW 2:0. Mecze były wyrównane - połowa z nich rozstrzygnęła się w trzecim secie. W konfrontacji z silniejszymi zespołami mińska drużyna wypadła nieźle, a była też blisko sprawienia niespodzianki w pierwszym meczu z faworyzowaną Legią. Grający nonszalancko legioniści byli w zasięgu naszych siatkarzy, którym w końcówce zabrakło odporności psychicznej i przegrali. Pozostałe gry to weekendowa siatkówka, której brakuje warszawiakom, bo stolica nie grzeszy takimi imprezami, jak miński turniej. Chętnie więc przyjadą tu za rok i z nadzieją, że spotkają na widowni liczniejszą publiczność. Metro upodobało sobie mińską halę i zamierza tu zorganizować MP młodzików. Czy ktoś im odmówi?
Redakcja gratuluje Łukaszowi Tkaczowi, który otrzymał z naszych rąk puchar dla najlepszego siatkarza regionu Mińsk-Siedlce.

Numer: 2006 16   Autor: (jot)