Wczoraj policja została powiadomiona przez 15 - letnią Katarzynę, mieszkankę Jasienicy, że na peronie stacji PKP w Tłuszczu dwóch młodych mężczyzn, grożąc jej pobiciem, przeszukali jej kurtkę lecz nic nie zabrali. Natychmiast na miejsce, na poszukiwania sprawców, udał się patrol policjantów z drużyny oddziału prewencji, jaka stacjonuje w Tłuszczu

Zatrzymali rozbójników kolejowych

Jeszcze po drodze policjanci napotkali kolejną 15-letnia Ewelinę - ofiarę tych samych sprawców, która kilkanaście minut wcześniej została przez nich napadnięta w pociągu. Mężczyźni, przystawiając jej nóż do szyi, zażądali wydania telefonu. W momencie gdy pociąg wjechał na stację w Jasienicy, dziewczyna odepchnęła jednego z mężczyzn i uciekła na peron. Policjanci, wykorzystując wcześniej uzyskane informacje na temat ich rysopisów oraz informacje od kolejnej poszkodowanej, na peronie stacji PKP w Tłuszczu zatrzymali sprawców: 21-letniego Pawła B. mieszkańca gminy Sadowne oraz 18-letniego Pawła D. mieszkańca gminy Małkinia.
Po chwili okazało się, że ci sami sprawcy również tego samego dnia dokonali trzeciego rozboju, na 22 letniej Katarzynie B. mieszkance Tłuszcza, kradnąc jej telefon komórkowy. Policjanci skojarzyli również sposób działania i rysopisy zatrzymanych z innym tego typu przestępstwem, jakie miało miejsce tydzień wcześniej. Podczas okazania poszkodowany rozpoznał Pawła B. i Pawła D. Trwają ustalenia, czy zatrzymani nie dokonali jeszcze innych tego typu przestępstw. Zatrzymanym zostaną postawione zarzuty dokonania i usiłowania dokonania czterech rozbojów, w tym jednego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Piotr Kaczorek (KPP - Wołomin)

Data: 13.05.2005Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *