Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji Wołominie rozbili grupę przestępczą zajmująca się kradzieżami, samochodów, ich demontażem, handlem częściami oraz legalizacja całych samochodów pochodzących z kradzieży. Grupa specjalizowała się w samochodach Ford Focus oraz Skoda.

Brali focusy i fordy

Wczoraj policjanci z Sekcji Kryminalnej KPP w Wołominie, w wyniku pracy operacyjnej, zatrzymali trzech mężczyzn, znanych policji z przestępstw samochodowych. W Markach na posesji przy ul. Piotrówek zatrzymali Piotra S. 27 letniego mieszkańca Marek oraz 30 letniego Jacka C. mieszkańca Wołomina. Na posesji zabezpieczono samochody dostawcze marki Kia oraz marki Żuk, które mogły służyć do przewozu części ze zdemontowanych pojazdów. Pojazdy zabezpieczono do badań mechanoskopijnych z podejrzeniem, że również mogą pochodzić z kradzieży. Na posesji tej zabezpieczono również dwa nadwozia samochodów Ford Focus. Na terenie posesji ujawniono pocięte elementy nadwozi samochodów tej i innych marek.
Tego samego dnia w Markach przy ul. Dmowskiego zatrzymano 20 letniego mieszkańca Marek Norberta B., podejrzewanego o kradzież i demontaż pojazdów.
W Warszawie na parkingu przy ul. Krasnobrodzkiej zabezpieczono samochód Ford Transit , który również mógł służyć do transportu części pochodzących ze zdemontowanych pojazdów, oraz samochód Skoda Octavia należacy do Jacka C., co do tych pojazdów również istnieją podejrzenia, ze pochodzą z kradzieży.
Kolejnym krokiem policjantów bylo udanie się do mieszkań Jacka C. przy ul. Palestyńskiej w Warszawie oraz Piotra S. przy ul. Skarbka z Gór w Warszawie. Zatrzymani mężczyźni nie przyznawali się do tych mieszkań, nie byli tam zameldowani. Jednak policjanci otworzyli oba mieszkania znalezionymi przy nich kluczami. Po wejściu do lokalu Jacka C. , ten wyjął prawie 22 000 zł w gotówce jakie miał ukryte w mieszkaniu i usiłował je wręczyć policjantom w zamian za „zapomnienie o wszystkim”. Policjanci zabezpieczyli pieniądze. Jacek C. będzie odpowiadał za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie przez nich od wykonywania czynności służbowych. W obu mieszkaniach zabezpieczono znaczne ilości części i podzespołów samochodowych.
Dzisiaj policjanci z SK w Wołominie realizując dalsze czynności w Markach na ul. Piłsudskiego zatrzymali Sławomira K. 39 letniego mieszkańca Marek, właściciela posesji przy ul. Piotrówek , podejrzewanego również uczestniczenie w procederze kradzieży samochodów, ich demotazu i handlu uzyskanymi w ten sposób częściami.
Tak jakby przy okazji policjanci na posesji przy ul. Piłsudskiego w Markach zatrzymali 41 letniego Janusza Ł. poszukiwanego przez kilka jednostek w kraju (Ostrołęka, Legionowo). Części i podzespoły sprzedawano na telefon i na giełdzie samochodowej w Słomczynie. Tam też dzisiaj policjanci z SK KPP Wołomin zabezpieczyli dwa duże kontenery pełne części przede wszystkim od Fordów Focusów. Kontenery otworzono oczywiście kluczami znalezionymi przy zatrzymanych. Na miejsce udali się eksperci z Laboratorium Kryminalistyki KSP, którzy mają za zadanie ustalić pochodzenie zabezpieczonych elementów karoserii, części i podzespołow.
Sprawę prowadzi KPP w Wołominie

Data: 13.05.2005Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *