Bezpłatne szkolenia mają to do siebie, że po kilku godzinach słuchania i oglądania efekty są niewielkie. Zastanawiamy się wręcz, czy ktoś nas nie nabrał na stratę czasu.

Mało dla małych

Zaproszenie Instytutu Międzynarodowych Finansów i Bankowości dotyczyło pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom w poszukiwaniu źródeł finansowania inwestycji. Oczywiście w kontekście unijnego działania 2.3 czyli wzrostu konkurencyjności MSP przez rozwój firmy. Najbliższy termin składania wniosków to 20 maja, a realny – 15 sierpnia br. Prelegentka uczulała, by wnioski składać tydzień przed terminem, a wtedy w razie braków możemy je uzupełnić w ciągu dwóch tygodni.
Nie ma się co oszukiwać – pomoc otrzymują nieliczni. Przynajmniej na razie, bo obowiązującą w PARPie normą jest tzw. bezwładność czasowa. Wystarczy na dowód fakt, że z dotychczas złożonych 65 tysięcy wniosków tylko 710 uzyskało akceptację urzędników. Reszta czeka nie wiadomo na co. Może na lepsze czasy. Unijne wsparcie jest nam niezbędne, ale ilu przedsiębiorcom wystarczy konsekwencji, pieniędzy i znajomości – trudno powiedzieć. Jedno jest pewne – by po skończonej inwestycji odzyskać do 65% kosztów kwalifikowanych, najpierw trzeba włożyć. I to dużo. (jzp)

Data: 18.05.2005Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *