Od 5 grudnia zmienia się schemat wybierania lokalnych numerów telefonicznych. Od najbliższego poniedziałku numer kierunkowy poprzedzony zerem wykręcamy także przed numerem abonenta lokalnego.

Kręcimy dłużej

Kręcimy dłużej Jeśli zatem abonent, do którego telefonujemy, mieszka w tej samej, co my strefie numeru kierunkowego, w przypadku Mińska i Siedlec jest to 0-25, to nie wybieramy już bezpośrednio jego numeru, rozpoczynającego się w Mińsku cyfrą 7, a w Siedlcach 6, lecz poprzedzamy go kierunkiem, czyli 0-25. Zatem, dzwoniąc z Siedlec pod dotychczasowy siedlecki numer 6ab cd ef, wykręcamy 025 6ab cd ef. Co ważne przy nowych połączeniach lokalnych nie stosujemy prefiksów, a opłaty pozostają bez zmian.
To novum Telekomunikacja Polska uzasadnia rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, zgodnie z którym długości numerów telefonów mają zostać ujednolicone. Numery lokalnych telefonów stacjonarnych zostaną więc dostosowane do liczby cyfr w numerach telefonii komórkowej oraz w numerach międzymiastowych. Ma to ponoć ułatwić odległe (np. zagraniczne) połączenia za pośrednictwem operatora. To tłumaczenie jest dość enigmatyczne, bo dłuższe numery wykręcać będziemy jednak niestety, lokalnie... A TP S.A. tymczasem wyraźnie systematycznie wydłuża rządki cyferek.(jod)

Data: 30.11.2005Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *