W piątek 16 grudnia w dębskim urzędzie gminy odbyło się spotkanie, na którym wójt Zofia Wodnicka powołała gminne centrum zarządzania kryzysowego.

Urzędnicy na kryzys

Urzędnicy na kryzysJego rolę i zadania w audiowizualnej prelekcji przedstawił pracownik starostwa Marcin Całka. Podstawowym ogniwem zarządzania kryzysowego są gminne centra. Jednak ich możliwości materiałowe i personalne często bywają niewystarczające w razie większych katastrof i kataklizmów. Do tego systemu włączyła się gmina Dębe Wielkie z 16-osobowym zespołem reagowania kryzysowego. Jego zwierzchnikiem jest wójt Wodnicka, a wodzem w działaniu mianowany został komendant gminnych strażaków, Rafał Gańko. W skład grup stałych weszli: Małgorzata Gańko, Tadeusz Godzik, Jolanta Bieńkowska i Jarosław Siporski. Do grup roboczych desygnowani zostali Andrzej Krajewski, Józef Winnik, Ewa Sasin, Dorota Janzer-Dąbrowska, Teresa Dobosz, Maria Truszczyńska-Ball i Andrzej Mastalerz.
Po krótkiej odprawie wójt Wodnicka wręczyła nominacje członkom GZRK i nie ukrywała, że ich nowa działalność, wzorem urzędu w Mrozach, nie odbije się niekorzystnie na codziennej pracy urzędu w Dębem. (jot)

Data: 21.12.2005Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *