Po rewitalizacji Siedlec

Wtorkowym popołudniem, 14 marca prezydent Siedlec Mirosław Symanowicz zwyczajowo spotkał się z mieszkańcami, by przybliżyć im niedawno przyjęty Plan Rewitalizacji Miasta na lata 2005-2013, opisywany na początku marca w 10. numerze „Cs”, i zakres inwestycji zamierzonych w tegorocznym budżecie, które w pewnym stopniu są zbieżne

Cudne miasto

Po rewitalizacji Siedlec / Cudne miasto

W tym roku miasto będzie trochę rozgrzebane - zapowiedział prezydent. Już na wiosnę planuje się niezrealizowaną w ub. roku modernizację chodników przy ul. 3 Maja i Sokołowskiej oraz kilka inwestycji drogowych. Najistotniejsza to połączenie ul. Daszyńskiego i Piasków Zamiejskich oraz ul. Wyszyńskiego i Budowlanej i stworzenie tu 3 nowoczesnych rond. Sporym przedsięwzięciem będzie budowa 2 kolejnych rond – na newralgicznych skrzyżowaniach ul. Monte Cassino i Mazurskiej oraz Prusa, Czerwonego Krzyża, Jagiełły i Broniewskiego. Kontynuowane będą prace na ul. Wyszyńskiego i przedłużone aż do ul. Prusa, gdzie planuje się zmianę nawierzchni. Duże inwestycje infrastrukturalne zakłada budżet podległego miastu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zauważyć dadzą się zmiany w wyglądzie budynków – I LO im. B. Prusa, gdzie wyremontowana zostanie cała elewacja, hali sportowej MOSiR, w której wymieni się okna oraz Śródmieścia – wzdłuż ul. Kilińskiego na odcinku między ul. Pułaskiego i rondem Tysiąclecia powstanie wyczekiwany deptak. A wszystko, jak chwalił prezydent Symanowicz, przy dużym spadku zadłużenia miejskiego budżetu i bez kredytów!
Zmieni się wygląd centrum miasta. Prezydent Symanowicz przedstawił nowy, mniej futurystyczny plan zagospodarowania pl. gen. Sikorskiego, gdzie powstanie mniejszy niż zamierzano nowoczesny, czterokondygnacyjny budynek o przeznaczeniu handlowo-usługowym i parkingi podziemne. Ograniczenie strefy zabudowy i wyłączenie z ruchu pobliskiego połączenia ul. Kilińskiego z ul. Piłsudskiego ma służyć utrzymaniu możliwości organizowania w centrum miasta imprez masowych.
Wśród uczestników spotkania z prezydentem byli i sceptycy takiej formy demokracji ze względu na niedużą liczbę zainteresowanych. Wydaje się jednak, że póki choć jeden mieszkaniec Siedlec chce móc wpływać na zmiany w mieście i znać jego kurs, warto organizować takie rozmowy, po których prezydent jest jeszcze dostępny na czacie internetowym.

Numer: 2006 13   Autor: (jod)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *