W Jakubowie

Zakończyła swoje rozgrywki Powiatowa Liga Piłki Siatkowej. Ostatnim akordem siatkarskich zmagań był niedzielny finał rozgrywany w oddanej niedawno do użytku hali sportowej w Jakubowie, w którym zagrały cztery najlepsze drużyny tegorocznej edycji rozgrywek: Fabos Mińsk Mazowiecki Maz., GKS Fenix Siennica, UKS Halinów, ZP Mrozy

Finisz powiatówki

W Jakubowie / Finisz powiatówki

W meczu o wejście do finału Fabos Mińsk Mazowiecki pokonał ZP Mrozy 3:1, takim samym wynikiem zakończył się drugi półfinał pomiędzy Fenixem Siennica, a UKS Halinów. Przegrani spotkali się w meczu o III miejsce. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla UKS Halinów. W meczu finałowym spotkał się Fabos z Fenixem. Faworytem był Fabos, który w 18 meczach ligowych zdobył 50 pkt. i zdecydowanie prowadził w rozgrywkach - jako ciekawostkę należy dodać, że przegrał tylko 11 setów. Dwa pierwsze sety faworyt wygrał gładko do 18 i do 16. Najbardziej emocjonujący był trzeci set, kilka razy zmieniało się prowadzenie, Fenix prowadził już 22:17 i gdy wydawało się, że set jest rozstrzygnięty, mińszczanie doprowadzili do remisu po 22. W końcówce lepsi byli sienniczanie, wygrali 25:22. Wygranie seta kosztowało ich jednak zbyt dużo sił, by myśleć o wygraniu meczu, czwarty set oddali niemal bez walki do 12.
Puchary, medale i dyplomy wręczali zawodnikom przedstawiciele władz gminy Jakubów z wiecewójtem Tomaszem Czerwińskim na czele oraz dyrektor Maria Pruszyńska, gospodyni obiektu, dzięki której zawody miały odpowiednią oprawę. Swojego zadowolenia z przebiegu zawodów, jak i panującej na nich atmosfery nie krył główny organizator Krzysztof Radzio. Nie zawiedli się też kibice, którzy licznie przybyli na pierwszą tej rangi imprezę w Jakubowie.

Numer: 2006 13   Autor: (zgm)