Mistrzostwa powiatu

Siatkarki LO im. Macierzy Szkolnej po pasjonującej walce pokonały w „jaskini lwa” olśniony ostatnio sukcesami zespół Tęczy z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Tym samym Macierzanki na najbliższy rok zapewniły sobie tytuł mistrza powiatu

Jednak Macierzanka

Mistrzostwa powiatu / Jednak Macierzanka

Na horror nic nie wskazywa-ło. Wielka siła ognia dziewcząt Marzanny Kurowskiej zdawała się deprymować rywalki. Dobra gra całego zespołu, doskonała postawa Wioletty Ołdak i zdecydowanie najskuteczniej atakującej Doroty Laskowskiej wskazywała na krótką walkę. Dwa sety dla LO 25:10 i 25:13.
W trzecim odmieniło się. Trener Milewski jak mógł tak mobilizował swój zespół. Udało się. Tęcza zaczęła grać bardziej uważnie, często znajdując słabe punkty przeciwniczek. Ewa Rokicka i Iwona Pacek grały w tym momencie koncertowo. Set 27:25 dla Tęczy. W czwartym to samo, Macierzanka wydaje się być zmęczona, popełnia wiele błędów właśnie w ataku, stanowiącym o sile jej gry. 25:21 dla Tęczy.
Decydująca odsłona. Dziewczęta z LO lepiej wytrzymują napięcie. Znowu skutecznie atakują, prowadzą 7:1. Tęcza nie poddaje się, odrabia co się da, ale nie wszystko. Macierzanka wygrywa 15:13 ostatni set i całe spotkanie. Trwa taniec radości wraz z panią dyrektor obserwującą w napięciu zmagania obu drużyn.
Oceniając turniej pod względem sportowym, odnotowujemy z satysfakcją wzrost poziomu nie tyle finalistek, ale także drużyn z Chemika i Budowlanki. Szkoły te powoli nawiązują walką o powiatowy prymat. W półfinale Budowlanka urwała seta LO, a Chemik ZSE aż dwa. To się już bardzo liczy. W meczu o 3. miejsce Chemik pokonał Budowlankę 3:2. Warto, aby fakty te dostrzegli nasi samorządowcy, mając na uwadze choćby najbliższe wybory.
Pod względem organizacyjnym turniej był prowadzony pod auspicjami SZS przez B. Milewskiego jak zawsze wzorowo. Nagrody wręczyła wicedyrektor Grażyna Osica. Było wszystko: puchary, medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez A. Wiącka z Partnera oraz Teresę i Janusza Jędrasików z „Szyku”. Były też tradycyjne pączki dla zawodniczek od „Janeczki”. Organizatorzy nagrodzili ponadto Iwonę Pacek z Tęczy, Wiolettę Ołdak z LO i Dorotę Sikorę z Chemika. Sędziował Piotr Alwas.

Numer: 2006 13   Autor: (dasz)