Ponad 50 samolotów i śmigłowców będzie można zobaczyć na XI Międzynarodowym Pikniku Lotniczym w Góraszce, który odbędzie się 10 i 11 czerwca.

Gwiazdy Góraszki ’06

Gwiazdy Góraszki ’06 Główną gwiazdą tegorocznego Pikniku będzie Hannes Arch, który zaprezentuje się publiczności za sterami samolotu Edge-540. Możliwości techniczne tego samolotu to m.in. 320 koni mechanicznych, przeciążenia do 10 G, max prędkość ponad 450 km. W Góraszce zobaczymy także Jacob Hollander’a, który swoim Pitts’em S2B Special wykona pokazy efektownego sky-writingu. Natomiast jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji będzie niewątpliwie spacer dwóch dziewczyn na skrzydłach dwupłatowca Grumann G-164A Ag-Cat. To zapierające dech w piersiach show w języku lotniczym nosi nazwę wingwalkingu. Można będzie podziwiać także 65-letniego Tiger Moth’a, jednego z najbardziej znanych dwupłatowych samolotów szkoleniowych oraz jednosilnikowy samolot treningowy North American T6 – Texan, używany między innymi przez siły USA AF, US Navy oraz RAF .
Jak co roku w Góraszce nie zabraknie oczywiście śmigłowców, które są brane pod uwagę przy wyborze śmigłowca dla rządu polskiego.
A na ziemi zobaczymy wystawę zabytkowych samochodów, eksponaty Muzeum „Orła Białego” oraz grupy rekonstrukcyjne. (jzp)

Data: 07.06.2006Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *