... będzie można posługiwać się starym książeczkowym prawem jazdy.

Tylko do 30 czerwca...

Wymianie podlegają wszystkie dokumenty wydane między 1 maja 1993 a 30 czerwca 1999 r., ale też później na drukach dawnego typu.
Siedlecki UM wymiany dokonuje w Biurze Obsługi Interesanta przy Skwerze Niepodległości 2 w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 7:45 - 15:45, w czwartki - 7.45 - 17.00. A w Mińsku codziennie w Starostwie Powiatowym, które w poniedziałki pracuje do 18.00.
Niezbędne jest osobiste stawiennictwo. Trzeba przygotować czytelną kserokopię dotychczasowego prawa jazdy, zdjęcie lewego półprofilu z odsłoniętym uchem o wymiarach 3,5x4,5 cm oraz 70 zł na opłacenie blankietu, 1 zł na opłatę ewidencyjną, 5 zł na znaczek skarbowy do 1 wniosku i po 50 gr. na tenże do 1 załącznika. Należy wziąć dowód osobisty i oryginał prawa jazdy. W urzędzie wypełnia się stosowny wniosek, do którego załączane jest ksero prawa jazdy, zdjęcie i opłaty.
Na nowy dokument czeka się 14 dni. Jeśli jednak poprzednie prawo jazdy wydał inny urząd, to czas ten wydłuża się do miesiąca. Stary dokument unieważniany jest dopiero z chwilą odbioru nowego.
Kierowcy, którzy nie zdążą w terminie wymienić prawa jazdy, nie stracą uprawnień do kierowania pojazdami, ale jeśli 1 lipca nie będą mieli nowego dokumenty, nie będą mogli prowadzić pojazdu. Nie oznacza to konieczności powtórnego zdawania egzaminu na prawo jazdy. (jod)

Data: 21.06.2006Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *