...mają zapominalscy na wymianę papierowego prawa jazdy na nowoczesną plastikową kartę. Okazuje się, że tych, którzy odłożyli wymianę dokumentów na ostatnią chwilę, jest bardzo dużo.

Jeszcze tylko dwa dni

Jeszcze tylko dwa dni Jak wyjaśnia Arkadiusz Wilk - naczelnik wydziału komunikacji mińskiego starostwa - z kartotek, które posiadają trudno ocenić, ile jeszcze praw jazdy pozostało do wymiany, jest tego na pewno bardzo duża część.
- Z dnia na dzień coraz więcej zapominalskich przychodziło do urzędu, przyjmujemy dziennie nawet 150 wniosków - zauważa Wilk.
- Kolejka jak za dawnych czasów kłębi się w mińskim starostwie. Musiałem poprosić żonę, aby za mnie stała w kolejce, bo szedłem do pracy, stała prawie 3 godziny – mówi Michał, któremu udało się złożyć wniosek o prawo jazdy.
Niestety ci, którzy złożyli wniosek po 16 czerwca nie mają szans na otrzymanie nowego dokumentu w terminie, bo standardowo na nowe prawo jazdy czeka się 14 dni, jednak ze względu na dużą liczbę wniosków mogą wystąpić opóźnienia. Ci, którzy nie zdążą z wymianą, siadając po 30 czerwca za kierownicą popełnią wykroczenie. Policjanci już zapowiadają, że nie będzie pobłażania, a za brak dokumentu potwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdem możemy zapłacić nawet 500 zł. Kierowcy posiadający papierowe prawa jazdy, którzy nie zdążą z wymianą przed 1 lipca nie stracą uprawnień i nie muszą ponownie zdawać egzaminu. (pk)

Data: 28.06.2006Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *