Poczet siedleckich studniówek

Tegoroczni maturzyści z 10 siedleckich szkół ponadgimnajalnych tylko wzdychają za balem inaugurującym dorosłość, która zostanie zweryfikowana w nieodległej porze kwitnienia kasztanów…

Dziesięć polonezów (2)

Poczet siedleckich studniówek / Dziesięć polonezów (2)

Do dwóch razy bal
O 18.00 osobne układy choreograficzne od października opracowywane do filmowego poloneza Wojciecha Kilara wykonane przez 4 klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego - Liceum Profilowanego, 2 klas LO i Technikum Ogrodniczego - inaugurowały eleganckie przyjęcie w podsiedleckim Zajeździe Europa. Uroczysty bal ozdobiło swoją obecnością wiele znamienitości m.in. poseł Robert Ambroziewicz, Ewa Dombrowska, Zbigniew Stąsiek i Andrzej Radzikowski z MKO. Rodzice z przewodniczącym Rady, Markiem Gorzałą, aktywnie włączyli się w przygotowanie przyjęcia, na którym 170 uczniów z osobami towarzyszącymi i niemal 30 nauczycieli bawiło się w rytm muzyki zespołu Modem do 5.30 rano! Jak chwalą uczennice z IIIa, za stołami prawie przez całą noc było pusto.
Dwa tygodnie później w tym samym miejscu, o tej samej porze, przy tych samych dźwiękach bawiły następne 3 klasy - Liceum Profilowanego Usługowo-Gospodarczego i 2 Liceum Profilowanego Ekonomiczno-Administracyjnego. Kolejnych 170 uczniów z osobami towarzyszącymi i 30 nauczycieli tańczyło do rana.

Z wilkiem i zającem
Rozpoczęta o 19.00 rewia polonezów 5 klas uczniów z osobami towarzyszącymi inaugurowała 4 lutego bal IV LO im. hetmana S. Żółkiewskiego, który zwyczajowo odbył się poza sędziwym gmachem szkoły - tym razem w sali WLKS. Prestiżu przydała wieczorowi obecność przedstawiciela Wydziału Edukacji UM, Andrzeja Kopca, który odczytał list od prezydenta Symanowicza. Na 89 dni przed pierwszym egzaminem maturalnym młodzież i sporą grupę nauczycieli do 6.00 rano bawił zaprzyjaźniony zespół Bzyk Band, a wspólne przyjęcie uczniów i pedagogów umilała wyświetlana na telebimie transmisja z sali tanecznej na przemian z bajkami, m.in. kultowym „Wilkiem i zającem”.

Maksymaliści w „Elektryku”
Na największym w Siedlcach balu studniówkowym w I Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im S. Staszica bawiło się tej nocy 14 klas z III LO, Liceum Profilowanego i Techników: Elektronicznego, Elektrycznego i Mechanicznego - ponad 300 uczniów z osobami towarzyszącymi oraz niemal komplet 116-osobowej kadry. Uroczystość odbyła się w szkole, gdzie uczniowie sami przygotowali dekorację. Rozpoczęcie pierwszego w dorosłym życiu balu nastąpiło o 19.00, kiedy klasy osobno prezentowały polonezy. Dalszą mile wspominaną zabawę do rana prowadził zespół.

Collage z Węgrem
Tydzień później, 11 lutego, w sali WLKS od 18.00 aż do 21.30 trwała prezentacja polonezów 9 klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. J. Bema! Galę uświetnili znamienici goście - wiceprezydent Jarosław Głowacki z listem od Mirosława Symanowicza, konsul zaprzyjaźnionej ambasady Węgier i Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Lech Poduch. Oprawę części tanecznej zapewnił wybrany przez młodzież zespół i grupa maturzystów, która zgodnie z tradycją przygotowała artystyczny przerywnik - tym razem efektowny collage poloneza i tańca nowoczesnego.

Zamknięcie w ZSP-3
Poczet studniówek zamknął 18 lutego bal 9 klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im S. Staszica. Tradycyjnie w sali WLKS o 19.00 rozpoczął się orszak długo przygotowywanych polonezów 2 klas LO, Technikum - Gastronomicznego i Samochodowego, 3 Liceum Profilowanego - Ochrony Środowiska, Transportowo-Spedycyjnego i Usługowo-Gospodarczego, 1 Liceum Uzupełniającego i 2 Uzupełniającego Technikum Samochodowego, do melodii Wojciecha Kilara. Wieczór uświetnili swoją obecnością goście - dyrektor delegatury kuratorium Zbigniew Stąsiek, Kierownik Nadzoru Pedagogicznego Ewa Dombrowska i starszy wizytator Krzysztof Grzegorczuk. Kolejny popis uczniowie dali po północy - prezentowali wiersze związane z rocznicami czterdziestolecia istnienia szkoły i 30 lat patronatu S. Staszica. W wydarzenie aktywnie włączyli się czuwający nad balem rodzice. Zespół Vaders bawił 180 uczniów i osoby towarzyszące oraz 80 nauczycieli! Choć tańce przewidziano do 5.00 rano, to pląsy zakończyły się dopiero po 6.00!
Wychowawcy i dyrektorzy szkół cieszą się, że młodzież świetnie się bawiła i już wykazała się odpowiedzialnością i dojrzałością. Maturzyści wyznają, że nie myślą jeszcze o majowych egzaminach. My jednak już teraz życzymy im powodzenia i szczęścia w życiu, bo kasztany zakwitną szybciej niż się wydaje!

Numer: 2006 12   Autor: Joanna Dybowska





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *