Obchody 88. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziły w dużej sali Domu Kultury wielu ludzi, wśród których znajdowali się nie tylko mieszkańcy miasta, ale także powiatu.

Kałuszyn niepodległej

Kałuszyn niepodległej Uroczystość rozpoczęło przemówienie burmistrza–elekta Mariana Soszyńskiego, który mówił o dążeniu do wolności i pielęgnowaniu jej.
Część artystyczną rozpoczęły nuty muzyki patriotycznej orkiestry im. Jana Pawła II, działającej pod batutą pana Mariana Janiaka, a Pawana odtańczyła poloneza.
Później scenę opanowała ciemność... Dominujące w dzisiejszym świecie wartości stały się fundamentem programu artystycznego, który na tę okazję napisały wspólnie matka i córka – Teresa Kowalska i Katarzyna Berska. Wolność Polski najpiękniej ukazały tańce z różnych regionów, a wartości wyniesione tego dnia z Domu Kultury można było odnaleźć również w ciągu następnych dni, m.in. podczas akademii – doskonałej lekcji historii dla uczniów, przygotowanej przez uczniów klas piątych pod kierunkiem Katarzyny Chraniuk, Wandy Stryczyńskiej i Krystyny Osińskiej. (jaz)

Data: 22.11.2006Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *