Spady medialne

PiS ustanowił rekord w historii wyborów do sejmików wojewódzkich od początku ich istnienia w 1998 roku. Co ciekawe, PiS też wygrało w 162 powiatach z 380, tj. w 43 proc. powiatów. To także rekord.
– Wygrało i szykuje się do objęcia władzy. W mińskim także...


Jak to jest, że PiS, który ma trójkę posłów z mińska oraz wicemarszałek senatu z pobliskiego Węgrowa, nie potrafił przez trzy lata zbudować silnych struktur w terenie? Wybory samorządowe dobitnie to obnażyły...
– Struktury to są, ale popękane i szorstkie...

– Po wstępnych czynnościach udało się ustalić, że cienkopisy, o których mowa, nie są ścieralne z papieru, ale np. z ciała, z plastiku czy odzieży
– A prowokatorzy już zacierali parszywe ręce...

Mariusz Kulma korzystając z przywileju rozpoznawalnego nazwiska pokonał wytrawnego samorządowca Kazimierza Markowskiego.
– Zdzisławowi Tarczyńskiemu drugi raz ta sztuka się nie udała

Chciałem być tym, który coś zmieni i przełamie monopol. Swoim wyborem pokazaliście, że jeszcze nie jesteście gotowi na zmiany.
 
– Krzysztof Laskowski to twarda sztuka i jeśli już poszedł na wojnę, to przegrana bitwa go nie zabije, a wzmocni

Gójski może mówić o podwójnym pechu, bo cztery lata temu z kretesem przegrał z Marianem Soszyńskim, a teraz nie dał rady pokonać Arkadiusza Czyżewskiego.
– Do trzech razy sztuka, ale całkiem inaczej...

Od kilku tygodni na terenie parku miejskiego prowadzony jest montaż nowego oświetlania. Nowe latarnie, pomimo, że nie zostały jeszcze do końca zamontowane, już zostały zniszczone...
– Oj, są siły, które nie chcą, by najciemniej było pod latarnią...

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego ustanowiło nowy rekord kwesty cmentarnej. Kwestarze zebrali prawie 7 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym! (...) Rekordzistką wśród kwestarzy była Elżbieta Rozparzyńska, która w tej roli poświęciła ponad 12 godzin.
– Upust woli za przegrane wybory...

Bezsprzecznie jako zmianę na lepsze trzeba traktować fakt, że poza radą znalazł się Zenon Dąbrowski. Radny, który podczas sesji (i poza nimi) obrażał mieszkańców, urzędników i gości, używał wulgarnych słów i zakłócał obrady miasta...
– Lepsze dla jednych nie znaczy dobre dla samorządu i miasta

Jakby tak postawić patrol i pytać, ile tu można jechać to podejrzewam, że 9 na 10 nie wiedziałoby o ograniczeniu które jest tylko sygnalizowane przy wjeździe do strefy i nie jest powtórzone na jezdni. A policmajstry dalej wolą stać w Stojadłach. Ociec z MO stał z suszarką w Stojadłach to i syn kontynuuje tradycje.
– Genetycznie uzależnieni tak mają. Ale żeby w Stojadłach...

Mamy bardzo dobrze ustalone zasady porządku w przestrzeni (...) Przykładem skuteczności zapisów MPZP jest udaremnienie próby budowy składowiska odpadów w Mrozach oraz rekultywacji żwirowni w Krukach poprzez wypełnienie jej odpadami. To zapisy planu, a nie populistyczne akcje wykluczyły takie inwestycje.
– Władza populistyczna nie lubi zbiorowej konkurencji