Spady medialne

Mińskie Forum stawia na inteligentne rozwiązania. Począwszy do ławek z możliwością doładowania smartfonów, poprzez inteligentny system zarządzania oświetleniem miejskim, urzędomaty, interaktywne słupy ogłoszeniowe, interaktywną aplikację miejską aż po zielone dachy w mieście.

– A nie mogą sobie poradzić z publicznymi toaletami


W Długiej Kościelnej odbyło się wydarzenie kulturalne pod nazwą „Festiwal inspirowany tradycją w Gminie Halinów”, którego głównym elementem był benefis 20-lecia działalności artystycznej zespołu BOBI.

– Niezłe połączenie za ponad 100 tysięcy złotych z funduszu ETNO Polska


Propozycje Ślusarczyka piękne... ale nierealne. Nie ma mowy, kiedy powstanie szkoła i gdzie, a już obiecują likwidację zmianowości. Ale może ktoś się nabierze. Pani Skrzyńska uśmiecha się na każdym billboardzie, ale przy wypowiedzi trema ją zjada.

– Co jak co, ale trema Skrzyńskiej się nie ima


Kler ustanowił nowy rekord polskiego kina w weekend otwarcia obejrzało go w kinach prawie milion widzów. – No to chyba wszyscy żądni brudnej sensacji już obejrzeli


W trybie informacji publicznej uzyskano dane o nagrodach w urzędzie i części instytucji podległych. Wyszło za kilka lat ponad 10 mln.

– Z czego TW Dana wzięła prawie sto tysięcy. Resztę zainkasowali wandale rwący wyborcze plakaty


Mrozy śmierdzą lisem.

– Nie tylko, oj nie tylko. Gorszy jest tchórz...


Program Mińskiego Forum zawiera siedem obszarów: „Inteligentne miasto”, „Komunikacja 2.0”, „W Mińsku się dzieje!”, „Przedsiębiorczość 2.0”, „Bliżej natury”, „Edukacja 2.0”, „Miasto przyjazne mieszkańcom”.

– A za nimi stoją żądni władzy i poklasku klakierzy


Kolejny wypadek na ul. Sosnkowskiego (droga powiatowa), Mińsk Mazowiecki. Jest poszkodowana. Mariusz Żyła musimy coś z tym zrobić. W ciągu tygodnia bardzo dużo dzieci jest użytkownikami tej drogi. Nie pomaga sygnalizacja ostrzegawcza, ani taśmy spowalniające.

– Ciekawe, co napisze ALICJA C. po wypadku na drodze miejskiej...


Zdesperowani mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Jak poinformował na spotkaniu komisji Marcin Pietrusiński, tego lata sąsiedzki patrol namierzył osobę wypompowującą ścieki na pole. Zaskoczenie było spore, bo był to mężczyzna, który często zabierał publicznie głos w sprawie ochrony środowiska...

– I w Halinowie najciemniej pod latarniami


Nasz rodowity naturszczyk Janek Himilsbach został przypomniany poprzez przygotowane przez Muzeum Ziemi Mińskiej i rozdawane kupującym lizaki w formie koła ratunkowego symbolizującego znakomitą rolę aktorską Janka w filmie Rejs

– Iwan był w ogóle znakomity, szczególnie wobec pożyczających mu kasę na uśmierzanie bólu istnienia


Ulotka radnego Łukasza Lipińskiego WSZYSTKO ZROBIŁEM JA. Gdy ją czytałem miałem wrażenie, że nie potrzebna nam rada 21 osób, nie potrzebny nam urząd. Wystarczy on – Superman!

– Raczej SUPER LIPA...