Spady medialne

Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci.

– Uproszczenia bywają zabójcze, towarzyszu Święcicki


Kolejki po wydanie Mińskiej Karty Mieszkańca znacznie się skróciły. Była więc okazja by wyrobić kartę również dla siebie. A już niedługo dzięki karcie zaoszczędzicie pieniądze korzystając z basenu miejskiego czy z imprez organizowanych przez miejskie instytucje kultury.

–  No to sobie Jakubowski dogodził...

Cztery lata temu, cała Rada Miasta Mińsk Mazowiecki, urzędnicy i goście, solidaryzowali się z narodem ukraińskim w trudnym dla nich historycznym momencie. Przed długi czas budowaliśmy wspólnie nowe więzi, sympatię i sąsiedzkie braterstwo. Co takiego stało się w naszej wspólnej i trudnej historii przez ostatnie cztery lata, że wszystkie te wysiłki legły w gruzach?

– Najprościej winę zrzucić na Smarzowskiego i Jakiego

Burmistrz Mińska Marcin Jakubowski nazwał pismo przewodniczącej rady gminy donosem. Stwierdził, też że jeżeli wojewoda podejmie jakiekolwiek kroki po jej piśmie, to będzie to miało związek nie z dyskryminacją mieszkańców, ale z działaniami politycznymi.

– To i Marcinek nażarł się ośmiorniczek...

Jak wójt Adam Sulewski na szosie konia uratował. (...) Rozłożyłem szeroko ręce i z daleka zacząłem krzyczeć na zbliżającego się konia. Zwolnił, ale wciąż był w galopie. Kiedy było koło mnie, udało mi się oburącz chwycić wodze. Szarpnął mnie, pociągnął, ale stanął.

– No i mamy końskiego herosa. A co byłoby, gdyby skoczył w biegu na grzbiet

Zapowiedzieli, że na listach wyborczych nie zabraknie miejsc dla lokalnych liderów niekoniecznie związanych z Platforma Obywatelską. Czy oznacza to, że na miejscowych, prężnych działaczy PO nie będzie można zagłosować w samorządowej batalii? Pożyjemy, zobaczymy.

– Zrobić miejsce nie znaczy wyrzucić działaczy

Zbliżają się wybory samorządowe, to kacyki lokalne PO-wiatowo gminne wykazują aktywność PO-nadprzeciętną, bo serce im i zwieracze się buntują za korytkiem i jego utratą, ale to ruchy pozorowane i spóźnione co najmniej o dekadę

– Ja to władza wzmaga czujność i hamuje rozum... 

Poseł Czesław Mroczek powinien być PRZECIW! Ależ skąd! Nie był. Panu posłowi było wszystko jedno. Dopiero gdy Żydzi podnieśli larum, on zaczął działać. Szkoda, że tylko na fB. Szkoda także, że nie stanął w obronie dobrego imienia Polski.

– A po co... strusiom wygodniej pod piaskiem

Coś mi się widzi, iż Jakubowski wyżej a Gryz na burmistrza? (...) Być może Jakubowski ma ochotę na funkcję starosty ­– to dobry przedbieg przed marszałkiem województwa.

– Liczył, liczył i przeliczył...

Ciekawe dlaczego na koncert obowiązywały bilety aż za 30 złotych, a już w niedzielę w Sulejówku można zobaczyć koncert DGZZ za darmo (bezpłatne wejściówki). Czy ten koncert w Sulejówku będzie gorszy?

– Ależ skąd, to prezent dla wszystkich fanów Marszałka

– Warto powiedzieć, że wyniki gospodarcze Polski za Platformy Obywatelskiej były bezdyskusyjnie najlepsze w Europie. Natomiast, według przewidywań Komisji Europejskiej, Polska będzie miała w tym roku trzeci najwyższy w Europie deficyt sektora finansów publicznych.

– Tylko idiota ekonomiczny może tak sądzić. Był taki jeden w rządzie PO i do dzisiaj sądzi, że na 500+ nie ma pieniędzy.