Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Dreptak po liściach

W Adamowie k/Łukowa odbył się bieg na dystansie 10 km – IV Adamowska Dziesiątka. Na starcie stanęło 144 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi.

Autor: (jaz)

Brydż z fantami

Tym razem na otwarte mistrzostwa Mazowsza seniorów w brydżu sportowym zapraszamy w niedzielę 4 listopada od godz. 10.00 do stołówki Budowlanki.

Autor: (jaz)

Złoto specjalne

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie reprezentowali powiat miński na XII Ogólnopolskim Mitingu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Zawody odbywały się na terenach WOSiR w Drzonkowie k. Zielonej Góry.

Autor: (jaz)

Piknik na zdrowie

15 września odbył się w Halinowie „Piknik na Zdrowie” – projekt Gminnego Centrum Informacji w Halinowie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Impreza odbyła się na terenie przy Gminnym Centrum Kultury w Halinowie

Autor: (jaz)

Wygrali z Garwolinem

Na kortach MOSiR przy ul. Wyszyńskiego doszło do pojedynku tenisowego między reprezentacjami Mińska i Garwolina. Było to pierwsze spotkanie w historii tych miast, ale sadząc po opiniach naszych gości wyrażanych w trakcie oraz po meczu – na pewno nie ostatnie.

Autor: (jaz)

Z mostu w Kałuszynie

Kałuszyn wzbogacił się o nowy most położony w ciągu drogi powiatowej Kałuszyn-Przytoka-Jakubów w 2012 r. został przebudowany na żelbetową konstrukcję skrzynkową o wymiarach 1,00x3,00 m. 

Autor: (jaz)

Halinów w klubie

Klub Samorządowca to doroczne wydarzenie przewidziane dla najaktywniejszych wójtów, burmistrzów i przewodniczących rad miast i gmin, współrealizujących zadania z uczestnikami akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Autor: (jaz)

Dęta w Szóstce

Z muzyką filmową przez świat pójdzie, a właściwie pogra Miejska Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki (MODMMM – sic!). Już nie w szkole artystycznej, która czeka na rozbudowę, a w nowej siedzibie.

Autor: (jaz)

Angielski tydzień

Uczniowie GM-1 z klas realizujących innowację z języka angielskiego przebywało na obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”, który jest specjalnym programem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Wyjazd zorganizowała Anna Pałdyna – nauczycielka języka angielskiego, którą wsparły Magdalena Dąbrowa oraz Diana Saryusz-Szarska. 

Autor: (jaz)

Ekonomistki jak burze

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów w powiecie mińskim. Skupia wokół siebie dużą widownię oraz rzeszę wiernych kibiców. Z roku na rok poziom gry rośnie, zapewniając tym samym ciekawe i atrakcyjne mecze

Autor: (jaz)

PITY bez podpisu

Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim informuje, iż od 1 października 2012 r. osoby fizyczne mogą składać w formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu deklaracje VAT-7, VAT-7K, VAT-7D – za okresy rozliczeniowe rozpoczynające się po 31 grudnia 2010 r. i PCC-3 (bez załącznika 3a) – dotyczące czynności cywilnoprawnych dokonywanych po 31 grudnia 2011 r.

Autor: (jaz)

Większy komunalny

Zasoby grzebalne w Mińsku bardzo się skurczyły. Na tyle, że poprzednie władze miasta postanowiły kupić kilka hektarów ziemi obok cmentarza w Ignacowie.

Autor: (jaz)

Języki Siennicy

Uczniowie Zespołu Szkół w Siennicy postanowili uczcić Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. W tym roku skupili się na językach, którymi posługują się Europejczycy. Każda klasa miała zadanie przedstawić strój, tradycje, potrawy, ciekawą postać autentyczną lub bajkową.

Autor: (jaz)

Gitarowa offensywa

W Mińsku Mazowieckim wystąpi pARTyzant. Właściwie zaszturmuje 14 października w Miejskim Domu Kultury w ramach gitarowej offensywy.

Autor: (jaz)

Drewniane centrum

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na jubileusz 5-lecia swojego istnienia zaplanowany na 14 października 2012 r., godz. 17.00.

Autor: (jaz)

Szeregi bez władz

Od ustawienia głazów pamięci na skraju mińskiego parku minęło tyle lat, że pamiętają o nich tylko najwierniejsi lokalni patrioci i piewcy podziemnej Polski, której minęło 73 lata.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      157   |   158   |   159   |   160   |   161      »      [161]