Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Śmierć na motocyklu

W sobotę 5 kwietnia po godz. 18.00 w Choszczówce Stojeckiej doszło do tragicznego wypadku. Osobowy opel astra, którym kierował 43-letni mińszczanin, zderzył się z motocyklem.

Autor: (kpp)

Szlaczkiem po Cegłowie

Miał ponad 4 promile alkoholu i prowadził samochód dostawczy. 27-letni Hubert W. z powiatu siedleckiego wpadł w Cegłowie. Tam na ulicy Piłsudskiego mroziańscy policjanci zatrzymali go do kontroli. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia o nietrzeźwości kierowcy.

Autor: (kpp)

Działka spod dywanu

Dzielnicowi z Mrozów zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narkotykowego. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mężczyzna może zażywać i ukrywać w swoim mieszkaniu narkotyki.

Autor: (kpp)

Parkingowe manewry

Pijany Rosjanin narozrabiał na parkingu dla ciężarówek w Grębiszewie. Wykonywane przez niego tirem niebezpieczne manewry zaniepokoiły pracowników i innych kierowców. Mężczyzna uderzył w sąsiednie auto, a później zaczepił o zadaszenie jednego z budynków. Na koniec zgasił silnik i zasnął w kabinie.

Autor: (kpp)

Włamywacze za kratkami

Dzięki trafnym typowaniom dzielnicowych mińskiej komendy udało się rozwiązać sprawę włamania do sklepu spożywczego w Siennicy. Do zdarzenia doszło w drugiej połowie marca. Włamywacze pokonali drzwi od zaplecza, weszli do środka i ukradli ponad 100 piw oraz papierosy różnych marek.

Autor: (kpp)

Przedsiębiorczy z policją

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości mieli możliwości poznania pracy mińskich stróżów prawa. Kilka godzin spędzonych w murach mińskiej jednostki obfitowało w liczne atrakcje przygotowane przez wydziały: wspomagający, prewencji oraz ruchu drogowego.

Autor: (kpp)

Nieuważny złodziej

Policjantom z Sulejówka udało się ustalić mężczyznę, który na terenie miasta czterokrotnie włamał się do niezamieszkałych domów jednorodzinnych. Do włamań doszło na przełomie grudnia i stycznia. Złodziei interesowały głównie elementy metalowe, elektronarzędzia oraz inne przedmioty stanowiące wyposażenie domów.

Autor: (kpp)

Bliżej młodzieży

Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla młodzieży. Tym razem spotkali się z uczniami mińskiego Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół w Jeruzalu oraz z gimnazjalistami z Dębego Wielkiego

Autor: (kpp)

Gdzie jest Sylwia?

Policjanci poszukują zaginionej Sylwii Moniki Grodkowskiej, 22-letniej mieszkanki Sulejówka. Kobieta 15 marca 2014 roku wyszła z domu i do dnia dzisiejszego nie wróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Sylwia ma ok. 162 cm wzrostu, waży ok. 50 kg, jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne, blond włosy i niebieskie oczy.

Autor: (kpp)

Wykryli złodzieja

Policjanci wykryli sprawcę włamania do samochodu zaparkowanego na ulicy Warszawskiej w Mińsku, skąd skradziono dwie piły i podnośnik. Najpierw trafili do pasera, który kupił trefny towar. Był to 30-letni mińszczanin.

Autor: (kpp)

Zabytkowi wandale

Odrestaurowany zabytkowy tramwaj konny kolejny raz stał się celem wandali. Chuligani uszkodzili ławki, drzwi wagonika i nanieśli niecenzuralne napisy na drewniane elementy.

Autor: (kpp)

Trefny Towar

Do aresztu trafiła 40-letnia mińszczanka, przy której znaleziono 113 paczek papierosów bez
polskich znaków skarbowych akcyzy. Do zatrzymania doszło w okolicach ulicy Topolowej w Mińsku.

Autor: (kpp)

Samochodowa dziupla

Kryminalni z mińskiej komendy zlikwidowali samochodową dziuplę, do której mogły trafiać kradzione auta. Nad sprawą pracowali od kilku tygodni. W końcu trafili na trop wiodący do gminy Kałuszyn.

Autor: (kpp)

Wpadka dilera

Do aresztu trafił 36-letni Grzegorz K. z Halinowa podejrzany o handel narkotykami, ich nielegalne posiadanie oraz częstowanie nimi innych osób. Mężczyzna wpadł podczas policyjnej akcji.

Autor: (kpp)

Rolnik z promilami

Sezon rolniczy powoli się rozpoczyna, coraz więcej gospodarzy wyrusza swoimi ciągnikami do pracy na roli. Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, że jazda pojazdem mechanicznym musi być zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Autor: (kpp)

Jazda z zakazem

Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i prowadził samochód. 49-letniego Jarosław K. z
Mińska zatrzymano na ul. Stanisławowskiej.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      156   |   157   |   158   |   159   |   160      »      [182]