Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Butle na wynos

Przed kilkoma dniami na terenie jednej z mińskich firm budowlanych miała miejsce kradzież. Łupem złodziei padły butle gazowe wraz z wózkiem do ich przewożenia, przewody gazowe oraz agregat do malowania. Straty wyniosły 1400 złotych. Pokrzywdzony przekazał policji informacje mogące pomóc w ustaleniu podejrzanych o ten czyn.

Autor: (kpp)

Owoce karnawału

Policjanci z drogówki prowadzą wzmożone działania związane z trwającym karnawałem. Zwłaszcza w weekendy prowadzą nasilone kontrole podróżujących drogami powiatu mińskiego. Częstsze sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego pojazdów, w tym aktualnego przebiegu, weryfikacja uprawnień do kierowania to główne założenia prowadzonych działań.

Autor: (kpp)

Psie nauki

Dzielnicowy miasta i gminy Kałuszyn młodszy aspirant Robert Bucholski prowadzi akcję informacyjną wśród właścicieli psów. Jest to związane z wieloma sygnałami od mieszkańców, że po mieście biegają bezpańskie psy, co stanowi zagrożenie zwłaszcza dla najmłodszych.

Autor: (kpp)

Zatrzymany w Kałuszynie

Policjanci z Mrozów zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę. Do ujęcia doszło 24 stycznia kilka minut po 11:00 w Kałuszynie. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Autor: (kpp)

Promile na Szkolnej

Policjanci z Halinowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Stało się to w środę 22 stycznia ok. 13:00 na ulicy Szkolnej w Dębem Wielkim. Jadący Fordem mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec gminy Dębe Wielkie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Autor: (kpp)

Złamał zakaz

Funkcjonariusze mińskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem pomimo zakazu

Autor: (kpp)

Niedziela z wypadkami

W minioną niedzielę w powiecie mińskim doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Pierwszy miał miejsce ok. 8:35 na drodze wojewódzkiej 802 w Żakowie. Jadący osobowym Seatem mieszkaniec gminy Siennica na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący z podejrzeniem złamania kręgosłupa trafił do szpitala, gdzie pozostał.

Autor: (kpp)

Amfa za oknem

Mundurowi zabezpieczyli w jednym z domów na terenie gminy Halinów amfetaminę. Wcześniej otrzymali informacje, które sugerowały, że w tym miejscu mogą być przechowywane narkotyki. Już na miejscu zauważyli przez okno dwóch mężczyzn oraz podejrzane torebki na stole. Policjanci natychmiast weszli do środka i zatrzymali podejrzanych. Zabezpieczyli także biały proszek, schowany naprędce do jednej z szafek.

Autor: (kpp)

Nie pierwsze stoczenie

Pisaliśmy już o zdarzeniu, do którego doszło w mińskim parku miejskim, gdzie do jednego ze stawów wpadł samochód. Podejrzenia internautów o nieprawidłowym zabezpieczeniu auta się potwierdziły. Jak podaje policja, 53-letnia kierująca Matizem nie zaciągnęła hamulca ręcznego i samochód powoli stoczył się do wody.

Autor: (kpp)

Ucieczka z powiatu

Mińscy i węgrowscy policjanci po długim pościgu wspólnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wszystko zaczęło się od patrolu, jaki wykonywali stanisławowscy mundurowi na terenie gminy Dobre. W pewnym momencie zauważyli Hondę, której styl jazdy wskazywał, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba.

Autor: (kpp)

Młody złodziej

Nastolatek z mińskiej gminy odpowie za kradzież samochodu, a także za inne przestępstwa. Jego zatrzymanie było efektem działań, jakie policjanci podjęli po otrzymaniu zgłoszenia, że przy jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki skradziono pojazd, a inny uszkodzono. Dzielnicowi mińskiego rewiru postanowili sprawdzić jeden z pustostanów, w którym zbiera się młodzież z okolicy. Zastali tam dwie osoby, kobietę i mężczyznę, a także dokumenty właściciela skradzionego samochodu.

Autor: (kpp)

Wpadka z bateriami

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 45-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Mężczyzna wpadł podczas kradzieży sklepowej w jednym z hipermarketów na terenie Mińska Mazowieckiego. Został zatrzymany przez ochronę, gdy chciał opuścić sklep z bateriami, za które nie zapłacił.

Autor: (kpp)

Skończył na ogrodzeniu

W niedzielny wieczór policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do kolizji drogowej w Dębem Wielkim, gdzie kierujący Volvo wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem – miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Autor: (kpp)

Uderzył w rowerzystę

W czwartek 16 stycznia w Kałuszynie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Na ulicy 1 Maja osobowe auto uderzyło w mężczyznę, który poruszał się rowerem. Na miejscu pojawił się zespół ratowniczy, który udzielił poszkodowanemu cykliście pierwszej pomocy, a następnie zabrał go do szpitala.

Autor: (kpp)

Pożar z apelem

W Latowiczu miał miejsce pożar bel słomy. W powiecie mińskim to pierwsze zdarzenie tego typu w bieżącym roku, ale kolejne w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Tym razem spłonęło ok. 100 słomianych bel, które leżały na posesji przy ul. Lipowej. Zdarzenie miało miejsce w nocy 8 stycznia. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i 5 zastępów OSP. Na miejscu działała też policja. Obecny był także wójt gminy Latowicz.

Autor: (kpp)

Nowe przepisy

W grudniu weszły w życie przepisy dotyczące tzw. korytarza życia oraz jazdy na suwak. Obowiązek tworzenia korytarza życia dotyczy kierowców poruszających się drogami o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie. Zgodnie z przyjętą zasadą kierujący pojazdami, poruszający się lewym pasem będą musieli zjechać do lewej krawędzi pasa, a pozostali do prawej krawędzi.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [181]