CegłówCegłów ziemi i kultury

Zorganizowanie wydarzenia z trzema ideami nie jest proste, a w plenerze jeszcze trudniejsze ze względu na pogodę. Właśnie aura popsuła szyki cegłowianom, gdy z wielką pompą otwarli Kulturotekę, plac zabaw i piknik ekologiczny. Burza pokrzyżowała sadzenie dębu katyńskiego i zmusiła wszystkich do iście kameralnych zachowań...

Siewy ulewy

Cegłowska uroczystość stała się okazją do podsumowania działań związanych z zakończeniem realizacji zadania rozbudowy biblioteki, które zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie ponad 1,8 miliona zł, czyli prawie całość wartości inwestycji. Jak chwalił się wójt Uchman, gmina dołożyła tylko 60 tysięcy, a ma obiekt wart docenienia. Stąd obecność dyrektora Michała Górasa, który z innymi vipami uroczyste sekundował otwarciu i poświęceniu rozbudowanego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej – Kulturoteki w Cegłowie. Nie bez pamięci dla wewnątrz jej wieloletniej dyrektor Danuty Grzegorczyk. Właśnie w rozbudowanej części biblioteki została odsłonięta tablica epitafijna.

Na scenie plenerowej głos zabrali gospodarze imprezy oraz przybyli goście, którzy zostali uhonorowani pamiątkową tabliczką z okazji otwarcia obiektu biblioteki.

Równocześnie trwał piknik ekologiczny z okazji Dnia Ziemi, w ramach którego nie brakowało atrakcji. Były stoiska poglądowe i kulinarne, konkurs ekologiczny, zbiórka elektrośmieci, wesołe miasteczko dla najmłodszych, warsztaty plastyczne, ceramiki, gry i zabawy dla dzieci. Wszystkie zapewniały iście rodzinną, piknikową atmosferę. Symbolicznym otwarciem pikniku był start III Cegłowskiego Marszu Nordic Walking koordynowany przez GOPS w Cegłowie, w którym udział wzięło blisko 40 uczestników. Niestety, zabrakło dobrej pogody na plenerowe występy taneczne, wokalne, artystyczne dzieci. Nie ma tego złego, więc gdy zlewa ujawniła braki w odwodnieniu placu, inwestorzy wpadli w samozachwyt.

Jednak kulturze w Cegłowie nie była straszna ulewa, więc natychmiast po rozpętaniu się burzy, dalsza część imprezy została przeniesiona do nowo otwartego obiektu. Tam urządzili koncert o świecie malowanym muzyką, w którym wystąpili uczestnicy Vocal Studio Anny Osmakowicz z Klubu Kulturalne Zacisze oraz Piotr Miller, Oleksandra Zhuravel i Anna Cegiełka. Ozdobą imprezy był akustyczny koncert Tadeusza Woźniaka, na którym sala zapełniła się w całości. Niestety, zgodnie z wolą artysty sfilmowaliśmy tylko pierwszą piosenkę koncertu, którą zegarmistrz światła zaśpiewał podczas swego pierwszego występu w Opolu.

Numer: 20 (1076) 2018   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *