W Mrozach powstał komitet społeczny, który rozpoczął zbiórkę podpisów pod petycją o wybudowanie bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową w Mrozach. Jego aktywiści proszą wszystkich, którzy zgadzają się z potrzebą usprawnienia ruchu drogowego na przejeździe kolejowym w Mrozach, o złożenie podpisów poparcia w formie papierowej bądź elektronicznej.

Duety wiaduktowe

Po uzyskaniu poparcia przystąpią do uzgodnienia inwestycji z organami gminy Mrozy oraz powiatu a przede wszystkim nawiążemy kontakty z firmą PKP PLK S.A., której przedstawią oczekiwania społeczne a także korzyści wynikających z tej inwestycji. Mają nadzieję, że dobrze zorganizowana akcja społeczna i szerokie poparcie mieszkańców stanowią gwarancję osiągnięcia celu.

Do akcji, ale osobno przystąpiły także władze Mrozów. Ostatnio w piątek 16 lutego zorganizowały spotkanie z mieszkańcami. Niestety komitet społeczny nie wziął udziału w tym spotkaniu, bo – jak donosi – przedstawiane tam informacje w obecnym stanie rzeczy są mało istotne, a uczestnictwo w takich spotkaniach nigdy nie wychodziło nikomu na dobre. Dlatego zamiast grzać się w blaskach urzędu i uczestniczyć w niepotrzebnych utarczkach słownych, postanowili skupić się na merytoryce i kolejnych krokach akcji społecznej.

I sumują że zamieszczonych zdjęć w witrynie internetowej UMiG Mrozy wynika, iż w spotkaniu uczestniczyło niewielu mieszkańców To potwierdza, że Jaszczukowi brakuje determinacji i umiejętności w prowadzeniu dialogu ze społeczeństwem.

Numer: 8 (1064) 2018 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *