Latowicz piłkarski

W ostatni weekend stycznia w Latowiczu rozegrano IX turniej piłki nożnej halowej o puchar wójta. Został on zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2004 i młodsi oraz open, a do gry zgłosiło się aż 28 drużyn...

Gościnny puchar

Pierwszego dnia swoje mecze rozegrali zawodnicy z rocznika 2004. Zgłoszone drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów, w których rywalizowali w systemie każdy z każdym. Zespoły z miejsc 1-4 awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.

W ćwierćfinałach zameldowały się drużyny Pogoń Siedlce I, Błysk Wielgolas II, Mazowsze Miętne I, SPF Sabio Miętne I, SPF Sabio Miętne II, Pogoń Siedlce II, Kolektyw Oleśnica I oraz Watra Mrozy. Awans do kolejnego etapu wywalczyły: Pogoń Siedlce I, Mazowsze Miętne I, SPF Sabio Miętne I oraz Watra Mrozy. W bezpośrednich pojedynkach pomiędzy Pogonią i Mazowszem lepsza okazała się drużyna z Siedlec, a w drugim półfinale Watra Mrozy nie sprostała drużynie SPF Sabio I. W meczu o trzecie miejsce przyszło jej więc rywalizować z Mazowszem Miętne. W regulaminowym czasie gry nie przyniósł on jednak rozstrzygnięcia, dlatego zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się gracze z Miętnego.

W finale, po zaciętym spotkaniu górą była Pogoń Siedlce, która obroniła tym samym tytuł z ubiegłego roku. Wręczono też nagrody indywidualne. Marcin Makulec ze zwycięskiej drużyny został najlepszym bramkarzem, reprezentant Siedlec Igor Strzałek najlepszym strzelcem, a graczem dnia wybrano Szymona Kaczyńskiego z SPF Sabio. Dzień później rozegrano został turniej open. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Po intensywnej grze wyłonili się zwycięzcy w postaci ekipy Gym Siennica. Drugie miejsce zajęła drużyna FC Drzewice, trzecie CWKS Laliny, a czwarte Margo. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Kamila Jastrzębskiego z Siennicy, strzelcem jego kolegę Dawida Mataka, zaś tytuł MVP uzyskał Hubert Oszkiel z Lalin. Nagrody w postaci pucharów, medali oraz nagród rzeczowych dla najlepszych drużyn oraz zawodników wręczał wójt Bogdan Świątek-Górski. Podziękował on także za za trud włożony w przygotowanie tych zawodów.

Numer: 5 (1009) 2017 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *