15-osobowa reprezentacja mińskiego klubu pływackiego Barakuda wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o puchar burmistrza miasta Mława.

Mławskie pływanie

Były to zawody z mocną obsadą z 27 klubów Polski północno-wschodniej, m.in. z Olsztyna, Elbląga, Bielska Podlaskiego, Iławy, Pisza, Giżycka, Ciechanowa, Mławy, Bydgoszczy, Pułtuska, Warszawy, Warki i Legionowa. Prawie 300 zawodników i zawodniczek przyciągnęła do Mławy bardzo ciekawa formuła zawodów. Pierwszego dnia rywalizacja na dystansie 50 m w każdym ze stylów pływackich przeprowadzona została tak jak zawody rangi mistrzowskiej. Sesja poranna stanowiła eliminacje do popołudniowych finałów, w których startowało 6 najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej. Drugiego dnia rywalizacja na dystansach 100 m została przeprowadzona seriami na czas. Mińścy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Do finałów awansowało 13 zawodników. W całych zawodach zdobyli 18 medali – 1 złoty, 5 srebrnych i 12 brązowych. Bilans mógłby być jeszcze lepszy, ale zabrakło sportowego szczęścia, ponieważ aż 11-krotnie mińszczanie zajmowali najmniej ulubione przez sportowców miejsca, czyli 4. Jedyne złoto wywalczył Mikołaj Kupidura. Cztery srebra przypadły
w udziale Aleksandrze Radomińskiej, Mikołajowi Komorkowi, Natalii Kuć oraz Mikołajowi Kupidurze. Na trzecich miejscach uplasowali się natomiast Aleksandra Radomińska, Natalia Kuć, Wiktoria Wójcik, Milena Bakuła, Mateusz Drozdowski, Mikołaj Kupidura, Mikołaj Komorek, Radosław Marczak, Błażej Duszczyk oraz sztafeta chłopców

Numer: 48 (947) 2015   Autor: (łk)