DRODZY CZYTELNICY

Jeszcze nam się nowy roczek nie rozkręcił, a już nas straszą. Jedni batami na utemperowanie niesfornych kierowców, inni podatkiem odpadowym, a najbardziej zawzięci – kryzysem. Podobno komornicy zamierzają przejąć na rzecz kredytodawców kilkaset tysięcy mieszkań i domów. Czyżbyśmy byli aż tak naiwni, pchając się w objęcia lichwiarzy? O ile nietrudno zrozumieć, że szybki rozwój  narzędzi do kontrolowania kierowców jest spowodowany chęcią podreperowania budżetu państwa, to nie mieści się w głowie, jak często sprawiamy sobie...

Lanie na zawołanie

Jak tak dalej pójdzie, wyjazd na trasę stanie się horrorem. Teraz każdy z nas stanie się drogowym piratem, bo przecież utrzymanie dozwolonej prędkości na naszych drogach jest niewykonalne. Czym nas będą lali? Już nie wystarczą radary, bo laserowe lidary są szybsze, dokładniejsze i mają zasięg nawet do pól kilometra. Będą nas batożyli fotoradarami nieoznakowanych aut  zamontowanych w atrapie chłodnicy i rejestrujacymi pojazdy przekraczające dozwoloną prędkosć o 20 km/h. Urządzenia uwieczniają pojazdy wyprzedzające auto ITD oraz nadjeżdżające z przeciwległego pasa. Nieoznakowane auta natychmiast przesyłają zdjęć do systemu. W przeciwieństwie do policji, inspekcja po namierzeniu kierowcy nie zatrzymuje go, a wymierza karę zaocznie.
Dotychczas przy polskich drogach było około 70 fotoradarów, ale ma być ich ponad 400. To istna plaga zaburzająca dynamikę jazdy i przyczyna wypadków. Ma jednak przynieść do budżetu ponad miliard złotych, więc na pewno nikt z niej nie zrezygnuje.
Odcinkowe pomiary prędkości są kolejnym batem na kierowców. Na razie zaplanowano 29 miejsc, kontrolujących w terenie zabudowanym odcinki ponad 10 km a niezabudowanym – ponad 20 km. System ma wyeliminować problem z nagłym hamowaniem przy fotoradarach, gdyż zmusza do utrzymywania odpowiedniej prędkości przez dłuższy czas.
Co na to kierowcy? Jedni twierdzą, że przestaną być patriotami i zaczną jeździć według przepisów, by nie wspomagać żarłocznego budżetu, ale większość użyje cb-radia oraz coraz popularniejszych aplikacji na smartfony. Dzięki nim dowiedzą się, gdzie grasują kontrole policji czy drogowej inspekcji.

Skąd biorą się takie myśli? Z ambiwalencji poglądów i luk między teorią a praktyką, co ostatnio próbował w Mińsku tuszować minister sprawiedliwości. To była dziwna wizyta, bo z jednej strony Gowin krytykował sądy za używanie jutowego sznurka do łączenia dokumentów, a z drugiej rozwala trybunały powiatowe. I do tego namawia - przy wtórze lokalnych działaczy - do zadowolenia z władzy i naszej sytuacji gospodarczej. To było tak dziwne spotkanie, że trzeba je obejrzeć w naszej telewizji. Na Medialu www.co-slychac.pl mamy także inne atrakcje.  To małżeńskie jubileusze w parafii pw. NNMP oraz promocję zdrowia w mińskim Medyku.
Naszą telewizję ogląda od 800 do 1100 osób na dobę, więc warto się do nich przyłączyć. Wystarczy dostęp do internetu oraz urzadzenie odtwarzające. Już nie tylko laptop czy tablet, ale także smartfonowy odbiornik telewizyjny. Ich cena jest coraz niższa, więc wymiana sprzętu nie będzie tak dotkliwa. A jeśli nie mamy dostępu do niczego, wystarczy odwiedzić bibliotekę. Tam możemy oglądać CsTV do woli.

PREZENTY W NUMERZE…

Nasz konkurs o stówę i prezenty trwa już 19 tydzień, więc czas na kolejne losowanie.
Nasz ósmy prezent otrzymuje Grażyna Kominek z Rojkowa w gminie Poświętne, która odgadła, że dym unoszący się z rynien domu jest dowodem na połączenie systemu wód opadowych z kanalizacją sanitarną. Gratulujemy i zapraszamy do biura naszej redakcji po odbiór niespodzianki.
A teraz 9 pytanie za prezent i z odpowiedzią w aktualnym numerze Cs – Jak się nazywa diamentowa para wybrana przez proboszcza Walickiego do reprezentowania wszystkich 65 par w małżeńskich zaślubinach?
Przypominam, że odpowiedź można przysłać mailem na adres redakcja@co-slychac.pl lub podać głosowo na numer telefonu 25 758 89 13 codziennie od 10 do 18. Koniecznie z imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu nadawcy. Tylko prawidłowe odpowiedzi z pełnymi danymi mogą otrzymać kolejną nagrodę od Tygodnika i TV Co słychać?

Numer: 2 (797) 2013 Autor: WASZ REDAKTORKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *