Mińsk MazowieckiSport w powiecie

Miński klub sportowy Taekwon-Do wziął udział w VI Pucharze Europy federacji ITF, który odbył się w Budapeszcie.

Węgierski sukces

Sport w powiecie / Węgierski sukces

W zawodach wzięło udział 607 zawodników, którzy wchodząc w skład 72 drużyn reprezentowali 29 krajów. Z mińska przyjechała 16-osobowa kadra pod kierownictwem Jacka Łuniewskiego. Wspierali go Karol Łuniewski oraz Diana Jędrasik, którzy równocześnie brali udział w turnieju, a także Marcin Widerski. Mińszczanom udało się aż 16 razy stanąć na podium. Pierwsze miejsca zajęli M. Mikulska w kategorii do 60 kg kobiet oraz w układach formalnych stopni KUP, J. Kawka w kategorii do 50 kg kobiet oraz M. Radomski w układach formalnych stopni KUP. Drugie lokaty uzyskali N. Cecotka w kategorii do 60 kg kobiet, K. Łuniewski w kategorii do 75 kg mężczyzn, N. Piórkowska w kategorii do 60 kg kobiet, M. Zgódka w układach formalnych stopni KUP i kategorii do 62 kg mężczyzn oraz D. Jędrasik w kategorii do 68 kg kobiet. Brązowe medale zdobyli K. Łuniewski w układach formalnych stopni mistrzowskich I Dan i N. Piórkowska w układach formalnych stopni KUP. Drużyna kobieca w składzie: M. Mikulska, N. Cecotka, N. Piórkowska, G. Misterkiewicz i J. Kawka dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce w walkach oraz układach formalnych stopni KUP. Ekipa mężczyzn w składzie: M. Zgódka, M. Radomski, S. Widerski, M. Kalbara, J. Hamerski dwukrotnie zdobyła brąz w walkach i układach formalnych stopni KUP. Miński klub w klasyfikacji medalowej juniorów zajął 3 miejsce. Lepszy wynik uzyskały tylko reprezentacje Rosji i Polski. Natomiast w klasyfikacji generalnej mińszczanie uplasowali się na miejscu 5, za reprezentacjami narodowymi Polski, Rosji i Węgier oraz reprezentacjami klubów ze Śląska.

Numer: 44 (891) 2014   Autor: (łk)