XII Mivena Etno-Kabaret

Po udanych 14 Festiwalach Chleba i 11 przeglądach ludowych kabaretów przyszedł czas na  kolejną, tuzinową edycję swojskiej rewii humoru. 

BITEWKI NA PRZYŚPIEWKI

W tym roku 18 maja w Auli Budowlanki głównym przesłaniem Festiwalu Mivena Etno-Kabaret będą BITEWKI NA PRZYŚPIEWKI, czyli jak polska wieś  KRÓTKO, RUBASZNIE I METAFORYCZNIE ironizowała śpiewem z siebie i otaczającej ją rzeczywistości. Okazją były nie tylko wiejskie zabawy, zaloty i wesela, ale też codzienne perypetie mieszkańców wsi.  
Przyśpiewkowe bitwy pokażemy w celu promocji  wiejskiego humoru, propagowania sztuki ludowej, integracji wsi z miastem, więzi regionów kraju i pokoleń Polaków, a także promocji Powiatu mińskiego, który w tym roku obchodzi 20 rocznicę odrodzenia w III RP.

Zaproszenie do  udziału, regulamin i karty zgłoszenia, a tydzień przed festiwalem - PROGRAM MINUTOWY z zaproszonymi zespołami etno-kabaretowymi jest na https://co-slychac.pl/mivena-etno-kabaret

***************************

 

Twórcą Festiwalu MIŃSK-ETNO-KABARET jest Zbigniew Piątkowski - kreator kultury, dziennikarz, od 21 lat wydawca  1000 edycji Tygodnika Co słychać?, edytor literatury pięknej, działacz społeczny, pisarz, poeta, organizator wydarzeń kulturowych  o zasięgu ogólnokrajowym i prezes Fundacji MIVENA


Numer: Autor:Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *