Niebezpieczne rewiry

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który bez należytych zabezpieczeń przewoził dziecko w samochodzie. Został on zauważony w Targówce – styl jazdy Skody szybko przyciągnął uwagę funkcjonariuszy. Kiedy policjanci przystąpili do kontroli, zauważyli, że 45-letni mężczyzna przewozi małe dziecko bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że jest to jego córka, którą chce zawieźć do przedszkola. Mundurowi wyczuli też od niego woń alkoholu, a alkomat wykazał 1,2 promila.

Przedszkole po kielichu

Policjanci nie pozwolili mieszkańcowi mińskiej gminy na dalszą jazdę. Na miejsce wezwali matkę dziecka, która zaopiekowała się dziewczynką. Natomiast 45-latek trafił na komendę. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za zachowanie, którego się dopuścił. Naraził własne dziecko na ryzyko utraty zdrowia, a może i życia.

Policjanci przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na podwójnym gazie. Za kierowanie pod wpływem alkoholu może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

Numer: 10 (1118) 2019 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *